Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksin

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] kuksin / docs[0] 35 / hits[0] 41 /
No Pic available
  • 2010-06-21

Mjekët: Kukësi e Hasi, vatra e Etheve Hemoragjike

Ethet hemoragjike, q kan uar n shrbimin infektiv t QSUT-s 5 persona, nuk sht nj smundje e rrall apo e rastsishme. Sipas mjekve infeksionist, kjo smundje sht tipike pr Kuksin dhe Hasin, t cilat cilsohen si zona endemike. Transmetuesit e ksaj smundjeje q merret nga kafsht jan kpushat apo si njihen n g

No Pic available
  • 2010-05-27

Kukës, vazhdojnë kërkimet për 6-vjeçaren

Policia e Kuksit vijon krkimet pr gjetjen e nj 6-vjeareje, e cila rezulton e zhdukur prej disa ditsh. Voglushja nga fshati Zapod u denoncua si e humbur nga familjart e saj. Mesditn e sotme policia ka shoqruar n polici halln dhe dy miket e saj, t cilat n pasditen e 22 majit kan qen bashk me voglushen

No Pic available
  • 2010-01-15

Shembje në rrugën nacionale Peshkopi-Kukës, bllokohet qarkullimi

Rrëshqitje në rrugën nacionale Peshkopi-Kukës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:00 midis fshatit Kastriot dhe Blliqë në rrugë nacionale. Si pasojë e rrëshqitjes me gjatësi prej 25 centrimetrash është bllokuar qarkullimi i automjeteve në këtë aks duke sjellë vështi

No Pic available
  • 2009-10-26

Aventura e leximit, aventurë e njohjes

Çfarë ka sjellë në letrat shqipe proza e Zija Çelës në tridhjetë vjet krijimtari? Çfarë ndodhi me të me rënien e kanoneve të realizmit socialist dhe me ngritjen e një sistemi të ri vlerash? Sprovë për një portret Kanë kaluar më shumë se tridhjetë vjet nga takimi im i parë m

Berisha: Investime per rruget e vendit
  • 2009-08-23

Berisha: Investime per rruget e vendit

Kryeministri Sali Berisha ka inauguruar fillimin e punimeve per sistemim-asfaltimin e rruges Maqellare–Peshkopi, aks qe lidhet edhe me Rrugen e Arberit permes segmentit ura e Cerenecit-Bllate. Duke e cilesuar kete investim si nje tjeter premtim te mbajtur te qeverise, zoti Berisha

No Pic available
  • 2008-11-18

Kryeministri Berisha: Buxheti 2009, buxheti kurorë i 4 viteve të qeverisjes, më i madhi në historinë e vendit  

-          Ky është buxheti i zgjedhjeve të lira. Në këtë buxhet janë parashikuar të gjitha fondet që qytetarët shqiptarë, në këto zgjedhje, me një sistem të ri  dhe me një legjislacion të ri, të votojnë të lirë si qytetarët evr

No Pic available
  • 2008-10-20

Kryeministri Berisha: Nuk do të lemë vend turistik pa e bërë të vizitueshëm dhe të arritshëm për shqiptarët dhe vizitorët e huaj  

 - Po ndërtojmë të gjitha rrugët që zbresin drejt detit, nga Bërdica deri në Ksamil, por ne do t’i ndërtojmë edhe të gjitha rrugët që shkojnë drejt maleve, nga Gjirokastra deri në Vermosh    Në mbyllje të vizitës së tij në Malësinë e Madhe, Kryeministri B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama