Rezultate te kerkimit per termin: +Kultur

Total: 9421
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.078Z

Mungesë e vullnetit politik për kulturën, si prioritet

 Pavarësisht se buxheti për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka shënuar rritje mbi 80 për qind në 4 vjetët e fundit, prej rreth 11 milionë eurosh në rreth 20 milionë euro, megjithatë nevojat për investime në fus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.510Z

Kumbaro në OKB, debat për kulturën

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Furxhi është ftuar të marrë pjesë dhe të mbajë fjalën në Debatin e Nivelit të Lartë në OKB, me temën: “Kultura dhe Zhvillimi i Qëndrueshëm në Axhendën e Zhvillimit pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.832Z

Gjergj Dedaj, zv.ministër i Kulturës

Kryetari i Partisë Liberale të Kosovës (PLK), Gjergj Dedaj, është emëruar të hënë nga kryeministri Hashim Thaçi në pozitën e zëvendësministrit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS). Lajmin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.639Z

Maribor, kryeqyteti i kulturës europiane për vitin 2012

SLLOVENI - Qytet slloven Maribor u zgjodh nga Bashkimi Europian, kryeqyteti i kulturës europiane për vitin 2012. Qyteti dikur industrial shtrihet në rrëzë të alpeve në Slloveninë lindore, në kufi me Austrinë dhe Kroacinë. TEATRI KOMBËTAR DH

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.216Z

Kosova përjashtohet nga strategjia rajonale për kulturë

Ministrat e vendeve të Evropës Juglindore do të takohen më 27 dhe 28 qershor në Ohër të Maqedonisë, për të miratuar “Strategjinë Rajonale për Bashkëpunim Kulturor në Evropën Juglindore”. Por, në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.388Z

Hapet në Prishtinë ekspozita “Një Komb, një kulturë”

PRISHTINË-Çelet në Prishtinë, në Muzeun e Kosovës, ekspozita e përbashkët Kosovë-Shqipëri, ku do të prezantohen artefakte arkeologjike të periudha të ndryshme, nën emrin "Një Komb, Një Kulturë". Ministri Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.277Z

Mbledhja e dy qeverive ShqipëriKosovë, ja angazhimet në kulturë

PRIZREN - Me rastin e mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u takua me ministrin Memli Krasniqi. Sipas njoftimit për shtyp të MK, ata diskutuan për vijimësinë e platformës së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama