Rezultate te kerkimit per termin: +Kultur

Total: 9421
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.510Z

Kumbaro në OKB, debat për kulturën

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro Furxhi është ftuar të marrë pjesë dhe të mbajë fjalën në Debatin e Nivelit të Lartë në OKB, me temën: “Kultura dhe Zhvillimi i Qëndrueshëm në Axhendën e Zhvillimit pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.832Z

Gjergj Dedaj, zv.ministër i Kulturës

Kryetari i Partisë Liberale të Kosovës (PLK), Gjergj Dedaj, është emëruar të hënë nga kryeministri Hashim Thaçi në pozitën e zëvendësministrit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS). Lajmin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.639Z

Maribor, kryeqyteti i kulturës europiane për vitin 2012

SLLOVENI - Qytet slloven Maribor u zgjodh nga Bashkimi Europian, kryeqyteti i kulturës europiane për vitin 2012. Qyteti dikur industrial shtrihet në rrëzë të alpeve në Slloveninë lindore, në kufi me Austrinë dhe Kroacinë. TEATRI KOMBËTAR DH

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.216Z

Kosova përjashtohet nga strategjia rajonale për kulturë

Ministrat e vendeve të Evropës Juglindore do të takohen më 27 dhe 28 qershor në Ohër të Maqedonisë, për të miratuar “Strategjinë Rajonale për Bashkëpunim Kulturor në Evropën Juglindore”. Por, në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.388Z

Hapet në Prishtinë ekspozita “Një Komb, një kulturë”

PRISHTINË-Çelet në Prishtinë, në Muzeun e Kosovës, ekspozita e përbashkët Kosovë-Shqipëri, ku do të prezantohen artefakte arkeologjike të periudha të ndryshme, nën emrin "Një Komb, Një Kulturë". Ministri Koso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.277Z

Mbledhja e dy qeverive ShqipëriKosovë, ja angazhimet në kulturë

PRIZREN - Me rastin e mbledhjes së përbashkët mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u takua me ministrin Memli Krasniqi. Sipas njoftimit për shtyp të MK, ata diskutuan për vijimësinë e platformës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.510Z

Ministria e Kulturës shpall 3kandidaturat për drejtorin e TK

TIRANË - Komisioni i ngritur nga Ministria e Kulturës për emërimin e drejtorit të ri të Teatrit Kombëtar, shpall sot tre kandidaturat përfundimtare në garë.Ato janë parë si më të përshtatshme, të cilat kanë paraqitu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama