Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Kosova kritikon qeverine per Samitin e Diaspores
  • 2016-11-19

Kosova kritikon qeverine per Samitin e Diaspores

var fbShare url httpvizionplusalkosova-kritikon-qeverine-per-samitinsize smallbrbrKosova shperthen ne kritika ndaj Shqiperise per Samitin e Diaspores qe po mbahet ne Tirane Perfaqesuesi i Prishtines zyrtare zvministri i Kultures Rexhep Hoti tha se qeveria shqiptare ka perjashtuar Diasporen e Kosove

Rilindja urbane ne Gjirokaster
  • 2016-10-23

Rilindja urbane ne Gjirokaster

brbrGjirokastra e cila prej vitesh eshte pjese e trashegimise kulturore boterore eshte pjese e projektit te qeverise per Rilindjen Urbane Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga kryetarja e Bashkise ministra dhe deputete te ketij Qarku ka inspektuar punimet per rimekembjen e vlerave te cmuara te tras

Perurohet Muzeu i Mesjetes ne Korce Rama Rilindim respektin per trashegimine kulturore
  • 2016-10-04

Perurohet Muzeu i Mesjetes ne Korce Rama Rilindim respektin per trashegimine kulturore

Transmetuar me 03102016 - 2019 Perurohet ne Korce Muzeu i Mesjetes ku jane prezantuar 400 ikona pjesa me e madhe e te cilave prezantohen per here te pare per publikunbr br Kryeministri Edi Rama gjate fjales se tij en perurim tha se me ne fund trashegimia

Korce inaugurohet Muzeu i Mesjetes
  • 2016-10-04

Korce inaugurohet Muzeu i Mesjetes

brbrNe perurimin e muzeut mesjetar ne Korcekryeministri Edi Rama deklaroi se me ne fund trashegimia kulturore po mbrohet por edhe po studiohet ne kushtet optimalebrbr brbrshte pjese e nje qasjeje tone jo per te rilindur trashegimine kulturore por per te rilindur respektin tone per tebrbr brbrSipas R

Ikonat e sekuestruara Kumbaro Koleksionistet te bashkepunojne me institucionet
  • 2016-09-30

Ikonat e sekuestruara Kumbaro Koleksionistet te bashkepunojne me institucionet

Transmetuar me 29092016 - 1831 Tirane 29 shtator 2016 NOAal- Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro ka vleresuar punen e bere nga gjithe institucionet duke perfshire edhe policine per rikthimin e veprave te sekuestruara ne vitin 2013 nga koleksionisti Gjergji

Marubi rrefen historine e Shqiperise
  • 2016-09-18

Marubi rrefen historine e Shqiperise

brbrNje ekspozite jo vetem si nje pasaporte e artit shqiptar por edhe nje histori e fotografise eshte hapur ne galerine Foam te Amsterdamit Fotot e Marubit kane rrugetuar drejt Holandes dhe jane pritur me kureshtje dhe interes nga publiku i huaj qe njihet nga afer me nje copez te historise 100-vjec

Kumbaro prezanton Zana elen Konkursi transparent rindertojme TKOB
  • 2016-09-01

Kumbaro prezanton Zana elen Konkursi transparent rindertojme TKOB

Transmetuar me 01092016 - 1030 Tirane 1 shtator 2016 NOAal- Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro prezantoi sot drejtoreshen e re te Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit Zana elenbr br Ne fjalen e rastit ministrja deklaroi se nuk ndryshon asgje ne trupat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama