Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Muzeu ne Durres Rama Deshmi e veprimtarise se nje plejade arkeologesh
  • 2015-03-21

Muzeu ne Durres Rama Deshmi e veprimtarise se nje plejade arkeologesh

Transmetuar me 21032015 - 1124 PUBLICITET Durres 21 mars 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Durresit i pranishem ne perurimin e muzeut arkeologjik deklaroi se ne te rrezatohet gjithe shkelqimi i nje trashegimie te pasu

Aktorja Yllka Mujo merr cmimin e Karrieres ne Festivalin e Komedise ne Monte Karlo
  • 2015-03-02

Aktorja Yllka Mujo merr cmimin e Karrieres ne Festivalin e Komedise ne Monte Karlo

Transmetuar me 01032015 - 2211 Yllka Mujo aktorja e njohur sidomos ne filmat dramatike dhe teatrin shqiptar eshte nderuar me cmimin nderkombetar te Karrieresbr br mimi eshte dhene per aktoren e mirenjohur shqiptare ne Festivalin e Filmit te Komedise ne Mo

Kultura e Shqiperise ministri e re dhe nje logo e re
  • 2015-03-02

Kultura e Shqiperise ministri e re dhe nje logo e re

Transmetuar me 01032015 - 2159 Ministria shqiptare e Kultures nuk ka se fundi vetem nje godine te re por edhe nje logo te rebr br Ministrja Mirela Kumbaro duket e lumtur per keto ndryshimebr br Duke komentuar imazhin e ri prezantues te dikasterit qe dre

Teatri Migjeni drejt mbylljes ne rrezik zjarri
  • 2015-02-18

Teatri Migjeni drejt mbylljes ne rrezik zjarri

e Marte 17 Shkurt 20150759 am p classwp-caption-textDrejtori i Teatrit Migjeni Edmond AngoniSSSAbrASSTeatri Migjeni ne Shkoder nje nga me te rendesishmit dhe me aktivet ne Shqiperi rrezikon te mbyllet per shkak te kushteve te veshtira teknikeSSSAbrASSMe friken se nga casti ne ca

Familja Kallfa i dhuron 2280 dokumente MARUBI-t
  • 2015-02-17

Familja Kallfa i dhuron 2280 dokumente MARUBI-t

brbrDisa momente fotografike te shkrepura gjate viteve 1944-1957 nga Mehmet Kallfa fotoreporteri i Agjencise Telegrafike Shqiptare Vizita e Nikita Hrushovit ne Shqiperi hyrja e qeverise komuniste ne tirane me 28 nentor 1944 e nje sere fotografish te tjera botuar ne albumin e pare Shqiperia arkeolo

Plasari jep doreheqjen nga Liri ne Bremen S8217eshte shfaqja ime
  • 2015-02-13

Plasari jep doreheqjen nga Liri ne Bremen S8217eshte shfaqja ime

e Premte 13 Shkurt 20151259 pm p classwp-caption-textRegjisorja Sesilia PlasariSSSAbrASSNe Teatrin Kombetar po shfaqet drama 8220Liri ne Bremen8221 por pa regjisoren Sesilia Plasari Kjo e fundit ka paraqitur doreheqjen me pretendimin se vepra qe po shfaqet tashme ne TK nuk eshte

No Pic available
  • 2015-02-10

Rikonstruksioni i pazarit te Korces

brbrMinistrja e Kultures Mirela Kumbaro ka firmosur sot fazen e dyte te projektit per Zhvillimin e Korces Faza e dyte e punimeve do te sjelle shkelqimin e dikurshem te pazarit te qytetit Per rikonstruksionin e tij eshte percaktuar nje fond rreth 26 milion dollare Ministrja Mirela Kumbaro tha se syn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama