Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
No Pic available
  • 2013-09-13

Shkodër, artistë shqiptarë e italianë në koncert të përbashkët

SHKODËR - 146 orkestrantë dhe muzikantë shqiptare dhe italiane, të mbështetur nga Ambasada Italiane në Tiranë dhe Konsullata Italiane në Shkodër, Bashkia Shkodër dhe Provinca Franceskane të Shkodrës, ishin pjesë e një koncerti t&e

No Pic available
  • 2011-11-02

Rock amp show liber

Nje ekran i madh ne hyrje te panairit do tu lejoje botuesve secilit te beje shoe me portretin e autorit dhe kopertinen e librit qe deshiron. Ne u kemi krijuar mundesi te gjithe botuesve autoreve ne panair te shfaqin mundesite e tyre punen dhe krijimtarine per te krijuar kontakte te gjalle me publiku

No Pic available
  • 2009-04-24

Dita e Librit perballe dy perpjekjeve

Nga Irena Prici* Ne kohen reale nuk eshte e jashtezakonshme te gjendet ndonje gazetar, i cili merr "flamurin" e startit per te perbaltur edhe ato qe ndodhin ne boten e artit, jo si vullnet per te analizuar e kritikuar gjera qe nuk shkojne, por per te deshmuar fakte te paqena te nje realiteti qe nuk

No Pic available
  • 2009-02-01

Kadare merr "Cmimin e Madh te Letersise"

Vendi ku eshte lindur dhe e ka bere te famshem per vepren e tij, e ka nderuar serish shkrimtarin gjirokastrit Ismail Kadare, duke i dhene nje cmim special, me i larti i dhene per letrat shqipe. Ne nje ceremoni te zhvilluar dje per ndarjen e cmimeve kombetare te letersise, shpallur nga Ministria e Ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama