Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Restaurohet muzeu Onufri dhe kisha e Shen Triadhes ne Berat vizitohen nga Rama
  • 2016-06-25

Restaurohet muzeu Onufri dhe kisha e Shen Triadhes ne Berat vizitohen nga Rama

Transmetuar me 25062016 - 1140 Berat 25 qershor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama vizitoi ne Berat muzeun ikonografik Onufri i pershtatur ne ambientet e kishes Fjetja e Shen Merise ne kala pas restaurimit dhe rikonceptimit te mjediseve si dhe ambientet e ki

Rama inspekton punimet Stadiumi i ri pergjigje e merituar per ke ngre akuza
  • 2016-06-22

Rama inspekton punimet Stadiumi i ri pergjigje e merituar per ke ngre akuza

Transmetuar me 22062016 - 1443 Tirane 22 qershor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama thote se stadiumi i ri kombetar do jete pergjigje e merituar per gjithe ata qe ngrene akuzabr br Kjo deklarate e tij u dha sot teksa inspektoi sot punimet per ndertimin Are

Perfundon restaurimi hapet per qytetaret Kulla e Sahatit dhe muzeu brenda FOTO
  • 2016-06-07

Perfundon restaurimi hapet per qytetaret Kulla e Sahatit dhe muzeu brenda FOTO

Transmetuar me 07062016 - 1207 Tirane 7 qershor 2016 NOAal- Perfundon restaurimi i Kulles se Sahatit ne kryeqytet dhe hapet per qytetaret bashke me muzeun qe ndodhet brenda sajbr br Restaurimi u be nga Bashkia e Tiranes dhe Ministria e Kultures me mbeshte

Nderohet Ismail Kadare, Franca i jep titullin Komandant i Legjionit të Nderit
  • 2016-05-30

Nderohet Ismail Kadare, Franca i jep titullin Komandant i Legjionit të Nderit

Ismail Kadare është zyrtarisht Komandant i Legjionit të Nderit, në Francë. Kolosi i letrave shqipe, ka marrë titullin që iu akordua pak muaj më parë gjatë një ceremonie të posacme në pallatin presidencial Élysée në prani të një rrethi të ngushtë personash të ftuar. Ceremonia ka

Perurohet muzeu Marubi Rama Fund i rrugetimit te gjate i nje thesari
  • 2016-05-10

Perurohet muzeu Marubi Rama Fund i rrugetimit te gjate i nje thesari

Transmetuar me 09052016 - 1819 Shkoder 9 maj 2016 NOAal - shte peruruar pasditen e kesaj te hene ne Shkoder muzeu Marubi ne ambjentet e te cilit jane ekspozuar veprat e fotografit te njohur Ne fjalen e tij kryeministri Edi Rama es

Perurohet muzeu Marubi
  • 2016-05-10

Perurohet muzeu Marubi

brbrNje thesar tragjikisht te mjeruar per vite me radhe e cilesoi kryeministri Edi Rama muzeun e Marubit ne Shkoder Ne ceremonine e perurimit te tij shefi i qeverise tha se Muzeu i ri permbyll nje udhetim te gjate e te rrezikshem qe kishte lene ne harrese nje arkiv te jashtezakonshem te kujteses pa

Kalon ligji i te drejtes se autorit
  • 2016-04-01

Kalon ligji i te drejtes se autorit

brbrPas dy vjetesh pune intensiv dhe konsultimesh parlamenti ka miratuar ligjin per te drejten e autorit i cili ishte nje kusht i nderkombetareve Plot 190 nene percaktojne ne menyre te detajuar detyrimet e perdoruesve agjencive te ndryshme dhe te drejtat e autoreve Ministria e kultures Mirela Kumba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama