Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Letër e hapur naçuve të ISIS-it: Ja 13 arsye pse nuk duhet ta sulmoni Shqipërinë
  • 2015-12-07

Letër e hapur naçuve të ISIS-it: Ja 13 arsye pse nuk duhet ta sulmoni Shqipërinë

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Marshalla per badjava o vella qe je per kete popull fukara. Te dergoj selam nga Arnautistani dhe si fillim me ler te te perulem per rezistencen qe po ben e per panikun qe po shkakton ketej nga Evropa plake. Po te shkruaj ne nu

Shqiperia ekspozite ne Gjermani Kumbaro Arti lidh shqiptaret dhe gjermanet FOTO
  • 2015-11-29

Shqiperia ekspozite ne Gjermani Kumbaro Arti lidh shqiptaret dhe gjermanet FOTO

Transmetuar me 28112015 - 2126 PUBLICITET Shqiperia prezantoi per here te pare ekspoziten e piktures dhe vizatimit ne mjediset e Parlamentit te landit te NRW-se Pjese e kesaj ekspozite ishin deshmi te historise dhe te artit ba

Meta Largimi i te rinjve nga Shqiperia ka ende pune per te bere
  • 2015-11-28

Meta Largimi i te rinjve nga Shqiperia ka ende pune per te bere

Transmetuar me 28112015 - 1259 PUBLICITET Dyseldorf 28 nentor 2015 NOAal- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta mori pjese ne aktivitetin e organizuar me rastin e diteve te nentorit shqiptar ne Dyseldorf ndersa ndodhet ne vizite zyrta

No Pic available
  • 2015-11-23

Fotot: Ja si trajtohet Nënë Tereza nga Ministria e Kulturës

Një qytetar ka denoncuar për Jeta Osh Qef këto pamje tronditëse të një monumenti të Nënë Terezës, i cili është braktisur pa pikë respekti dhe dinjiteti. "Ky eshte monumenti i Nene Terezes qe u hoq nga aeroporti. Monumenti qendron i shtrire qe prej dates 15 Shtator 2014, nje vit e dy mu

Sot dita e Alfabetit shqip uron Gruevski
  • 2015-11-22

Sot dita e Alfabetit shqip uron Gruevski

Transmetuar me 22112015 - 1417 Manastir Maqedoni Sot shenohet 107-vjetori i dites se Alfabetit shqip per shqiptaret e Maqedonise Lidhur me kete feste ministrja shqiptare e Kultures Mirela Kumbaro u ftua nga homologia maqedonase per te

Votimi per Kosoven ne UNESCO
  • 2015-11-08

Votimi per Kosoven ne UNESCO

brbrBeteja per anetaresimin e Kosoves ne UNESCO vazhdon mes Prishtines dhe Beogradit dhe oret e fundit jane vendimtare Konferenca e Pergjithshme do te votoje te henen nese Kosova do te jete ose jo pjese e organizates se Kombeve te Bashkuara per Arsimin Shkencen Kulturen dhe palet vijojne te lobojne

UNESCO perplasje Shqiperi 8211 Rusi
  • 2015-11-08

UNESCO perplasje Shqiperi 8211 Rusi

brbrShqiperia dhe vendet aleate perplasen me Rusine gjate nje konference ne Paris per anetaresimin ose jo te Kosoves ne UNESCO dy dite nga votimi ne Asamblene e Pergjithshme te kesaj organizate Numri nje i diplomacise ruse Sergei Lavrov tha gjate ketij takimi se Moska zyrtare eshte kunder perdorjes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama