Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Ministrja Kumbaro ne UNESCO
  • 2015-11-07

Ministrja Kumbaro ne UNESCO

brbrAnetaresimi i Kosoves ne UNESCO eshte i domosdoshem dhe i merituar Ka qene kjo deklarata e Ministres se Kultures Mirela Kumbaro ne konferencen e pergjithshme te UNESCO-s ne Paris Me tej gjate fjales se saj Ministrja Kumbaro theksoi se kultura nuk njeh kufij administrativ dhe se te gjithe duhet t

Kumbaro Kultura nuk njeh kufij anetaresimi i Kosoves ne UNESCO i merituar
  • 2015-11-07

Kumbaro Kultura nuk njeh kufij anetaresimi i Kosoves ne UNESCO i merituar

Transmetuar me 07112015 - 1133 PUBLICITET Paris 7 nentor 2015 NOAal - Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro e pranishme sot ne Konferencen e Pergjithshme te UNESCO-s ne Paris u shpreh se anetaresimi i Kosoves ne UNESCO eshte i m

Shqipëria në
  • 2015-10-19

Shqipëria në "Expo Milano", Ahmetaj: Një mundësi e shkëlqyer

Shqiperia ka festuar sot Diten Kombetare ne "Expo Milano". Dita Kombetare eshte eventi kryesor qe shtetet organizojne ne Expo, ku e gjithe vemendja perqendrohet tek promovimi i vendit ne aspekte te ndryshme qe perfshijne kulturen, historine, traditen, muziken dhe folklorin, kulinarine

Kumbaro ne Kine Bashkepunime kulturore ne kuader te nismes 16-1
  • 2015-10-10

Kumbaro ne Kine Bashkepunime kulturore ne kuader te nismes 16-1

Transmetuar me 29092015 - 1417 PUBLICITET Kine 29 shtator 2015 NOAal - Ministrja e Kultures znjMirela Kumbaro gjate nje vizite zyrtare ne Kine u prit sot nga Kryetari i Bashkise se qytetit Yangzhou zZhu Mingyang Ne kete takim

Rikonstruktohet pazari i Korces
  • 2015-10-04

Rikonstruktohet pazari i Korces

brbrPazari i Korces tashme ka marre nje tjeter pamje Pas rikonstruksionit te tij kjo qender e hershme urbane ne qytetin juglindor do te sherbeje edhe si pike terheqese per turistet Ne perfundimin e punimeve zvkryeministri Niko Peleshi dhe ministrja e Kultures Mirela Kumbaro theksuan rendesine e ket

Dëmtohet kalaja e Lezhës natën e Kurban Bajramit. Reagon Kumbaro (Foto)
  • 2015-10-02

Dëmtohet kalaja e Lezhës natën e Kurban Bajramit. Reagon Kumbaro (Foto)

Një mbishkrim nga koha e Sulejmanit të Madhërishëm ditët e fundit në kalanë e Lezhës ka nxitur një sulm kundër këtij monumenti kulture.Në shqip ky mbishkrim përkthehet: Sulltan Sulejmani, ka rikonstruktuar këtë kështjellë të bekuar, Zoti e përjetësoftë mbretërimin e tij dhe i

Përfundon restaurimi i kalasë së Lezhës
  • 2015-09-15

Përfundon restaurimi i kalasë së Lezhës

TIRANE, 14 Shtator /ATSH/. - Te marten, me 15 shtator, ora 11.00, ne kalanë e Lezhës do të organizohet konferenca për shtyp e Ministrisë së Kulturës, me rastin e përfundimit të restaurimeve në kalanë e Lezhë, me pjesemarrjen e ministres se Kultures, Mirela Kumbaro.Burime nga Ministria e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama