Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Italia bashkon Ministrat e Kulturës nga e gjithë bota për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore
  • 2015-08-09

Italia bashkon Ministrat e Kulturës nga e gjithë bota për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore

Tiranë , 31 Korrik /ATSH/- Për herë të parë në histori, më nismën e Italisë do të takohen të gjithë ministrat e Kulturës nga e gjithë bota, në ekspozitën universa të EXPO Milano 2015, që do të zhvillohet nga data 31 korrik-1 gusht 2015 në Milano.Në konferencën ndërkombëtare t

Ministrja Kumbaro ne Expo Milano 2015
  • 2015-08-01

Ministrja Kumbaro ne Expo Milano 2015

brbrExpo Milano 2015 ka mbledhur ne Itali Ministrat e Kultures nga e gjithe bota Ata kane ndare ide dhe propozime per mbrojtjen e trashegimise kulturore ne zonat ne rrezik Drejtoresha e UNESKO-s Irina Bokova ka folur per kercenimin nga ISIS dhe per Spastrimin etnik qe po zhvillohet ne zonat e Iraku

Meta takohet me kreun e Ulqinit Per here te pare abetare e njehsuar mbarekombetare
  • 2015-07-28

Meta takohet me kreun e Ulqinit Per here te pare abetare e njehsuar mbarekombetare

Transmetuar me 28072015 - 1248 PUBLICITET Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi nje takim me kreun e Komunes se Ulqinit Fatmir Gjeka ne kuadrin e nje vizite ne Malin e Zi i shoqeruar nga Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro si

No Pic available
  • 2015-07-11

Kumbaro: Kalendari artistik në këtë sezon veror i fokusuar jashtë Tiranës

Në këto dy vite ministria e Kulturës ka bërë gjithëcka për rritur turizmin kulturor dhe kjo nëpërmjet kurimit dhe mirëmbajtjes së monumenteve të kulturës në të gjithë vendin. Ka qenë kjo deklarata e Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro e cila në një intervistë për Ora News sh

No Pic available
  • 2015-07-03

Kumbaro: UNESCO vendosi që Berati e Gjirokastra nuk përfshihen më në Listën e Trashëgimisë Botërore në Rrezik

TIRANË, 3 Korrik Qershor /ATSH-Gjergji Mima/ - Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, deklaroi sot në një konferencë për shtyp se Komitetii i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, pasi vlerësoi progresin e arritur në menaxhimin e sitit të Gjirokastrës dhe Beratit gjatë dy viteve të fundi

Kumbaro Gjirokastra e Berati sdo perfshihen ne listen e trashegimise boterore ne rrezik
  • 2015-07-03

Kumbaro Gjirokastra e Berati sdo perfshihen ne listen e trashegimise boterore ne rrezik

Transmetuar me 03072015 - 1124 PUBLICITET Tirane 3 korrik 2015 NOAal- Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro beri publike vendimet e Komitetit te Trashegimise Boterore per Shqiperinebr br Ne nje dalje per mediat paraditen e sot

Hamami i Krujës, pasuri e trashëgimisë historike e kulturore
  • 2015-06-21

Hamami i Krujës, pasuri e trashëgimisë historike e kulturore

TIRANE, 9 Qershor /ATSH/. - Ditën e mërkurë, me 10 qershor, do të përurohet Hamami i Krujës, një nga veprat e restauruara nga CHwB, financuar nga qeveria suedeze dhe BE, në bashkëpunim me IMK-në, ben te ditur ministria e Kultures.Ne kete event do te marrin pjese ministrja e Kulturës, Mire

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama