Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Pallat mbi Monumentin e Kultures
  • 2015-06-17

Pallat mbi Monumentin e Kultures

brbrKeto jane rrenojat qe kane mbetur nga nje ndertese Monument Kulture ne Tirane Shkaterrimin e objektit qe mbrohet nga shteti e ka denoncuar Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro por ajo nuk eshte lejuar te tregoje nga afer demtimin qe eshte bere Nje vendim i dates 15 korrik 2014 i Ministrise se Ku

Reforma ne art e kulture
  • 2015-06-11

Reforma ne art e kulture

brbrMbi 10 milion dollare do te jene investimet ne Liceun Artistik Shkollen e Baletit dhe Akademine e Arteve me qellim rilindjen e artit dhe kultures ne vend Premtimi eshte dhene nga kryeministri Edi Rama gjate prezantimit te programit qe kishte ne fokus keto dy sektore Per Ramen kjo shifer nuk esh

Hapen pas 25 vjetesh Termat Romake ne Durres
  • 2015-06-02

Hapen pas 25 vjetesh Termat Romake ne Durres

Transmetuar me 01062015 - 1952 PUBLICITET Pas 25 vjetesh Termat Romake  te shekullit te pare te eres sone ne Durres jane rikthyer  ne monument te vizitueshem per turistet dhe publikun e gjere Ky monument i rendesishe

No Pic available
  • 2015-05-31

Rama e Kumbaro ne Orikum

brbrParku Arkeologjik i Orikumit eshte nje prej risive qe i eshte shtuar guides turistike ne vendin tone Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro kane vizituar kete park i cili i eshte nenshtruar rehabilitimit te plote Parku i Orikumit tashme eshte pastruar jane ven

Kumbaro inspekton punimet ne Kishen e Ristozit
  • 2015-05-30

Kumbaro inspekton punimet ne Kishen e Ristozit

brbrKete pamje kishte pak muaj me pare Kisha e Ristozit ne Mborje te Korces Ajo ishte ne degradim dhe lenia pas dore rrezikonte ta shkaterronte kete pasuri te trashegimise Por sot situata po ndryshon pas rikonstruksionit qe po behet me fondet e dhena nga autoritetet Punimet jane pare nga afer edhe

Mbrojtje e monumenteve te kultures marreveshje bashkepunimi me Palazzo Spinelli
  • 2015-05-29

Mbrojtje e monumenteve te kultures marreveshje bashkepunimi me Palazzo Spinelli

Transmetuar me 29052015 - 1408 Tirane 29 maj 2015 NOAal- Ministria e Kultures nenshkruan marreveshje bashkepunimit me Palazzo Spinelli Per Larte e il Restauro Shqiperi e cila shenon hapin e pare ne mbrojtjen e monumenteve te kulturesbr Marreveshja u nenshk

Nisin punimet per zbulimin e plote te amfiteatrit antik te Durresit
  • 2015-05-23

Nisin punimet per zbulimin e plote te amfiteatrit antik te Durresit

Transmetuar me 23052015 - 0903 PUBLICITET Pas akordimit te fondit prej 46 milione lekesh per shpronesimin e tre banesave ka nisur puna per shembjen e tyre me qellim zbulimin e plote te arenes se amfiteatrit antik te qyteti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama