Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
No Pic available
  • 2015-05-22

Nis puna ne Amfiteatrin e Durresit

brbrShume shpejt Amfiteatri i Durresit do ti nenshtrohet nje rikonstruksioni te plote per ti rikthyer pamjen e meparshme Nga kjo e premte ka nisur puna per shembjen banesave qe jane me afer zones se arenes pasi me pare qeveria akordoi nje fond prej 46 milion leke te reja per shpronesimin Ministrja

Festivali Kombetar Folklorik i Gjirokastres shperndan cmimet ne Shqiperi Maqedoni dhe Malin e Zi
  • 2015-05-19

Festivali Kombetar Folklorik i Gjirokastres shperndan cmimet ne Shqiperi Maqedoni dhe Malin e Zi

Transmetuar me 19052015 - 0118 PUBLICITET Nga Edison Kurani IBNAbr br Ka perfunduar Festivali Kombetar Folklorik ArgjiroFestON 2015 i cili u zhvillua nje jave ne kalane e Argjiros ne Gjirokasterbr br Ne kete eveniment te muzikes

Parlament Berisha perplaset me ministrat
  • 2015-05-14

Parlament Berisha perplaset me ministrat

brbrKenget e nxenesve te Kolegjit Amerikan ne hyrje te parlamentit ishte e vetmja risi e seances plenare te kesaj te enjteje Brenda ne sallen e parlamentit debatet ishin te njejta ne funksion te fushates elektorale Por perplasjen me te forte ish-kryeministri e pati me Ministren e Kultures Mirela Ku

Pavioni shqiptar i artit ne Bienalen e Venecias Kumbaro Artistet ambasadoret me te mire
  • 2015-05-07

Pavioni shqiptar i artit ne Bienalen e Venecias Kumbaro Artistet ambasadoret me te mire

Transmetuar me 07052015 - 1137 Venecia 7 maj 2015 NOAal- Ne Venecia te Italise diten e merkure u hap Pavioni Shqiptar i Artit ku Shqiperia perfaqesohet me kuratorin Marco Scotini dhe artistin Armando Lulaj me Albanian Trilogy A Series of Devious Stratagemsb

Nga 10- 16 maj Festivali i Gjirokastres publikohen detaje te tij
  • 2015-04-25

Nga 10- 16 maj Festivali i Gjirokastres publikohen detaje te tij

Transmetuar me 24042015 - 1733 Tirane 24 prill 2015 NOAal- Festivali i Gjirokastres kete vit do te mbahet nga 10- 16 maj ne kalane e ketij qytetibr br Festivali Folklorik Kombetar i Gjirokastres 2015 do te quhet ArgjiroFestON Ne konferencen per shtyp lidh

Politikanet urojne Pashket
  • 2015-04-12

Politikanet urojne Pashket

brbrPerfaqesues te larte te politikes kane vijuar ritualin e pervitshem te urimeve me rastin e festes se Pashkeve Ortodokse Nga Katedralja e Kishes Autoqefale Shqiptare Ngjallja e Krishtit kryeparlamentari Ilir Meta ftoi qytetaret shqiptare te besojne se e nesermja do te jete me e mire Besimtaret o

Shqiperi-Kosove memorandum per Ditet e Kultures Shqiptare ne Diaspore
  • 2015-03-24

Shqiperi-Kosove memorandum per Ditet e Kultures Shqiptare ne Diaspore

Transmetuar me 23032015 - 1740 Tirane 23 mars 2015 NOAal - Ministria e Kultures se Republikes se Shqiperise Ministria e Kultures Rinise dhe Sportit te Republikes se Kosoves dhe Ministria e Diaspores se Republikes se Kosoves nenshkruan sot memorandumin e bash

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama