Rezultate te kerkimit per termin: +Kulturs

Total: 476
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.329Z

Fadromat prishin shatërvanin më të vjetër të Tiranës

Me logjikn e doktor Adhamudhit, personazhit t komedis politike-shoqrore t ajupit, ka vepruar n vitin 2010 edhe Instituti i Monumenteve t Kulturs pr nj objekt, pjes e lists s monumenteve q ruajn kulturn e vendit ton, q prej vitit 2000. Bhet fjal pr shatrvanin n rrugn "Murat Toptani", m i vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Xhaferaj, ministrit italian: Të ngremë Institutin e Kulturës Shqiptare në Itali

Misioni i vizits s ministrit shqiptar t Kulturs n Itali, Ferdinand Xhaferraj, mund t quhet e suksesshme pr dy arsye: e para, mjaft e rndsishme, ka t bj me prcjelljen e propozimit t Kryeministrit ton, q n Italia t ngrihet Instituti i Kulturs Shqiptare, q do t mundsoj promovimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Gazetart mim Teodor Keko

Pr gazetart e kulturs n Shqipri, do t ket nj mim t ri. Ministri i Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve, Ylli Pango, ka firmosur krijimin e mimit kombtar vjetor "Teodor Keko" pr gazetarin m t mir t vitit n fushn e kulturs. N njoftim t ksaj ministrie thuhet se mimi n fjal krijohet pr t nxitur pasq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Tre ministra politikë për librin

Ministrat e Kulturs t Malit t Zi, Kosovs dhe Shqipris eln mbrmjen e s mrkurs edicionin e 10-t t panairit t librit shqip q zhvillohet n Ulqin. Ministri i Kulturs i Malit t Zi, Branislav Miunovi; ai i Kosovs, Lutfi Haziri dhe i Shqipris, Ferdinad Xhaferaj, duke prshndetur eljen e panairit t dhjet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Marius Dobrescu përkthen Kështjellën e Kadaresë

Takimi Vepra sapo ka dal n qarkullim n Rumani. Lajmi bhet i ditur n nj takim mes prkthyesit dhe ministrit Xhaferaj Ka qen thjesht dhe vetm nj vizit kortezie ajo e prkthyesit rumun Marius Dobrescu me ministrin e Kulturs, Ferdinand Xhaferaj. N ambientet e Ministris s Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Spor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Lajme nga Baseli, si e lanë Vaçe Zelën?!

M 23 maj, nj ekip nga Ministria e Kulturs kan shkuar n Bazel t Zvicrs, m’u aty ku jeton legjenda e kngs s leht shqiptare, Vae Zela. Qllimi ishte promovimi i albumit special muzikor q ministria ka prgatitur, financuar vet pr kngtaren. Albumi mbante titullin “Vae Zela l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Dekorohet shkrimtari Vath Koreshi

Presidenti i Republiks, Bamir Topi ka dekoruar sot Urdhrin Nderi i Kombit, pas vdekjes shkrimtarin dhe kineastin Vath Koreshi. Kreu i shtetit i dorzoi vajzs s Vath Koreshit, Urdhrin e lart Nderi i Kombit me motivacionin: Personalitetit t shquar t kulturs kombtare, me kontribut shum t rndsishm n letr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama