Rezultate te kerkimit per termin: +Kungull

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] kungull / docs[0] 135 / hits[0] 169 /
SHBA priten stuhite e debores
  • 2013-11-27

SHBA priten stuhite e debores

Një tjetër sistem stuhish të fuqishme po i kanoset Shteteve të Bashkuara, e këtë herë, më të rrezikuarat jane rajonet verilindore. Ngricat dhe shiu do të mbërrijnë në një periudhe festive, kur miliona amerikanë p&eu

Dita e ringjalljes së shpirtravefestohet në Tiranë
  • 2013-10-31

Dita e ringjalljes së shpirtravefestohet në Tiranë

Sot është data e ndërrimit të viteve sipas kalendarit të keltëve që përkon me festën e Halloween-it. Kudo nëpër botë por edhe në Shqipëri kohët e fundit po festohet data e ringjalljes të të gjithë shpirtrave si

No Pic available
  • 2013-09-30

SPECIALE/ Panairi VII i Trashëgimisë dhe Artizanatit, më të preferuarat punimet patriotike

GJIROKASTER - Përgjatë 3 ditëve në pazarin e vjetër të Gjirokastrës u zhvillua panairi i Trashëgimisë dhe Artizanatit, në të cilën morën pjesë mbi 150 artistë dhe artizanë nga shumë troje të Shqipërisë

Misteri i ekonomisë Inka
  • 2013-08-28

Misteri i ekonomisë Inka

Në shekullin e pesëmbëdhjetë dhe të gjashtëmbëdhjetë, Perandoria Inkase ishte më e madhja që kishte parë Amerika e Jugut. Ata ishin të pasur në ushqime, tekstile, flori dhe koka (kokainë). Inkasit ishin mjeshtër të ndërtimit të qyteteve por pavarësisht këtyre ata nuk kishin para.

Nga Onufri tek Idromenopiktorët e dy rilindjeve
  • 2013-08-23

Nga Onufri tek Idromenopiktorët e dy rilindjeve

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2013-07-09

Ja receta ushqimore më e çuditshme:Kungull në zgarë me salcë, lajthi e krimba

Francë – Në qoftë se jeni duke menduar për të dalë për drekë apo për darkë me miqtë apo të afërmit tuaj, tashmë menusë tuaj mund t’i shtoni edhe një vakt tjetër. Ky nuk është një vakt si g

No Pic available
  • 2013-06-01

Zisu Tërpo, shqiptari që përjetoi Gulagun rumun

01-06-2013 / Nga Dr. Florin Colonas Pas daljes nga Lufta e Dytë Botërore, një pjesë e Europës do të përballej me një tjetër mynxyrë. Dukej sikur ishte vetëm një ndërrim nuance, një alternancë ngjyre për lindorë