Rezultate te kerkimit per termin: +Kungull

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] kungull / docs[0] 135 / hits[0] 169 /
Hetim për fitohormonet pas denoncimit të Fiks Fare
  • 2017-06-20

Hetim për fitohormonet pas denoncimit të Fiks Fare

Pas investigimit të bërë nga emisioni Fiks Fare, i cili dëshmoi se i si shalqiri shartohej me kungull dhe  për këtë stimulohej me kimikate dhe hormone të ndryshme që të rritej sa më shpejt për të dalë në treg, kanë reaguar dhe strukturat përkatëse, të cilat kanë shkuar tek ferme

KUR SHARTOHET POLITIKA
  • 2017-06-20

KUR SHARTOHET POLITIKA

Fadil LEPAJA Falë zotit, zgjedhjet u kryen, edhe pushimet po vijnë, ndërkohë që votat po numërohen, dhe po mblidhen sikur kokrrat e grurit nëpër arat e fukarasë. Duhet me i mbledhë numrat diqysh, ku janë e ku nuk janë për me e bë qeverinë. Kushtetuesja, njëherë ka fol. E pa qeveri,

Lumi i kokainës në Milano, kontabilisti shqiptar qarkulloi 600 mijë euro
  • 2017-04-12

Lumi i kokainës në Milano, kontabilisti shqiptar qarkulloi 600 mijë euro

Më 18 korrik 2015, tregtari ulet në një tavolinë dhe hap një kalendar ku shënon një figurë 6180 euro. Ai shet marijuanë me vlerë 4500 euro për kilogram dhe kokainë me 35.000 euro. Është njeri i përpiktë me qëndrim kontabilist. Çdo pasdite përditëson llogaritë dhe në më pak se

No Pic available
  • 2017-02-21

Darka e tmerrshme, trupi i njeriut shpërbëhet përpara jush!

A doni të provoni një darkë ndryshe? Kjo mënyrë që po ju themi është bajagi e frikshme, por jo për studentët e lëndës së biologjisë. Përpara syve tuaj, keni një zemër të vërtetë…mushkëritë, trurin dhe zorrët. Ndryshe mund të quhet darkë dhe autopsi. Por, nëse jeni të

No Pic available
  • 2016-12-12

Si ti bëjmë fëmijët që të hanë perimet

Zarzavatet janë ndër ushqimet e para që fillojnë të njohin fëmijët kur rriten, si dhe përbërësit kryesorë të vakteve. Përdoren dhe preferohen shumë, sepse rrisin rezistencën e të vegjëlve, kanë vitamina dhe janë të shëndetshme. Duke qenë se fëmija po përjeton një fazë të r

No Pic available
  • 2016-11-30

Kushte suplementare për tu integruar në BE

Nga Artan Fuga – Kur për çdo pulë të therur dhe të vendosur në një frigorifer shtëpie ose dyqani, kur ndërpritet energjia elektrike dhe pula shkrin, gjobën disa herë sa çmimi i pulës ta paguajë operatori me të cilën është lidhur kontrata e furnizimit me atë energji. –

No Pic available
  • 2016-10-29

Historia e Halloween-in dhe a duhet festuar kjo ditë?!

A duhet festuar dita e Halloween-it?! Miron Çako* Mbrëmjen e 31 tetorit duke u gdhirë data 1 nëntor, në shumë vende të botës, sidomos në Amerikë dhe Evropë, festohet dita e Halloween-it, që çdo vit po bëhet një festë gjithnjë e më popullore, madje në Amerikë ajo renditet e dyta