Rezultate te kerkimit per termin: +Kungull

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] kungull / docs[0] 135 / hits[0] 169 /
Imituesja e imitueses së drejtoreshës së Tatimeve |VIDEO
  • 2016-03-11

Imituesja e imitueses së drejtoreshës së Tatimeve |VIDEO

Transmetuar më 10.03.2016 - 19:20 Imituesja e drejtoreshës së Tatimeve e kuptoi se ç’ do të thotë të imitohesh kur në puntatën e parë të këtij viti të “Portokallisë” njÃ

Shtate ushqyesit me te mire per nje lekure te shendetshme
  • 2016-01-12

Shtate ushqyesit me te mire per nje lekure te shendetshme

Transmetuar me 12012016 - 0737 PUBLICITET Te gjithe e dime qe kujdesi per lekuren e fytyres eshte nje pjese shume e rendesishme e jona ne ballafaqimin me te tjeret Nje lekure e shendetshme garanton nje pamje te bukur dhe estet

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit
  • 2016-01-04

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit

Retrospektivë Gazeta "Drita" 1972 EMERTIMI "VJERSHE" Letër e Bamkë Çomagës drejtuar Hyskë Borobojkës, ku shprehet dëshira për të shkruar vjersha liriko-satirike dhe për t'i botuar ato në të hyrë Viti i Ri Të pata shkruar një letër në atë muaj, kur ishte dita më e gjatë

Denigrimi i qarqeve si shprehje e centralizimit
  • 2015-12-14

Denigrimi i qarqeve si shprehje e centralizimit

ARDJAN TURKU Akoma i kemi të freskëta debatet mbi Reformën Administrativo-Territoriale, debate të cilat dominuan gjysmën e parë të 2014-s. Partia Demokratike mbronte tezën se reforma duhet të jetë në radhë të parë reformë e qeverisjes (shërbimet sa më pranë qytetarëve, pra duhej

No Pic available
  • 2015-11-27

Historia e Thanksgiving, festa m popullore n SHBA

Nga Albana Melyshi Lifschin “Thanksgiving” sht festa m popullore n SHBA. Me vendim t Presidentit Abraham Linkoln, n 3 tetor 1863, ajo festohet n t gjith Amerikn çdo vit, t ejten e fundit t muajit nntor. Historia e “Thanksgiving” lidhet ngushtsisht me fatin e pilgrimve, kolon

Bronx: Ja kush është djaloshi shqiptar që vdiq duke shpëtuar motrën
  • 2015-11-02

Bronx: Ja kush është djaloshi shqiptar që vdiq duke shpëtuar motrën

Një rrugë në Morris Park, në Bronx, e mbushur përplot më fëmijë me maska dhe veshjet karakteristike të Halloween, është kthyer në një skenë të vërtetë horrori të shtunën mbasdite, kur një makinë goditi një grup fëmijësh dhe prindërit e tyre të moshave të ndryshme, thotë

Humb jetën shqiptari në Amerikë, derisa po shpëtonte motrën
  • 2015-11-01

Humb jetën shqiptari në Amerikë, derisa po shpëtonte motrën

Fatkeqësisht i vdekur edhe një djalë i ri shqiptarë - Kristian Leka, 24 vjeçar, - i cili për të shpëtuar motrën e tij të vogël Fiona, 10 vjeç - u goditë nga makina - dhe u deklarua i vdekur nga mjekët - gjatë rrugës