Rezultate te kerkimit per termin: +Kups

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Sot finalja e Kupës së Italisë

Inter - Roma finalja e Kups s Italis, q q do t luhet n 20.45 n stadiumin Olimpico t kryeqytetit italian mes dy skuadrave q po luftojn edhe pr titullin kampion, nuk do t jet thjesht nj ndeshje, jo thjesht nj sfid do t jet m shum se nj finale kupe. Mes Roms e Interit duhet t jet ndeshja simbol e nj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Elbasani Kampionatin, Tirana Kupn.

Elbasani tashm sht m afr se kurr titullit t dyt kampion n t gjith historin e vet. Kjo mund t thuhet, pas rezultateve t javs s 32 t superligs. Duket se puna, lodhja dhe djersa e lojtarve t klubit dhe stafit verdheblu do t shprblehet shum shpejt, 2 vjet pasi donatort Laze dhe Crraga erdhn n krye t kti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

Ja 10 impiantet e Botërorit 2010

Botrori i 19 zhvillohet pr her t par n kontinentin Afrikan. 64 ndeshjet e tij do t luhen n 10 stadiume t Afriks s Jugut. 5 prej tyre jan t rinj. Johanesburgu me 3.2 milion banor sht qyteti m i populluar n vend. Soccer City dhe Ellis Park jan arenat q do tp resin sfidat e ktij turneu. I pari me 94 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.576Z

Argjentina ka shpërthyer në ndeshjen e dytë të grupit B

4-1 ka fituar skuadra e Maradons kundr Kores s Jugut dhe tre gola jan realizuar nga Higuain. Goli i par pr Argjentinn ishte nj autogol i koreanve. Argjentina ka dominuar t gjith lojn veanrisht n pjesn e dyt t saj ku sht par m e liruar. Me kt ndeshje mund t thuhet se kjo skuadr sht m shpreh m shum s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Baric, edhe dy vjet me kuqezinjt

Oto Baric do t jet trajneri i kombtares shqiptare edhe pr dy vitet e ardhshme. Trajneri kroat sht takuar rreth ors 11 n Durrs me presidentin e FSHF-s Duka dhe pas nj diskutimi kan arritur nj marrveshje q t dy palt e kan quajtur pozitive. Ende nuk jant ditura detaje t ktij akordi, megjithat duket se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.323Z

Zeneli e Sadiku fitojnë Kupën e Finlandës

Nga Express më 25 shtator 2011 në ora 15:39 Skuadra e HJK Helsinkit, ku luajnë edhe dy shqiptarët Erfan Zeneli e Berat Sadiku, ka fituar Kupën e Finlandës pasi në finale ka mposhtur ekipin KuPS me rezultat minimal 1:2. Në këtë takim Zeneli dhe Sadiku kanë luajtur që nga minuta e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Kupa, hidhet shorti i gjysmfinaleve

Esht hedhur n Tiran shorti i gjysmfinaleve t kups s Shqipris. N kt short t hapur, ku kan qen t pranishm edhe prfaqsuesit e klubeve t ktyre katr skuadrave, kan dal kto cifte: Besa-Shkumbini, ndeshja e par e cila do t zhvillohet m 24 mars n Kavaj dhe Teuta-Vllaznia q do t zhvillohet n t nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama