Rezultate te kerkimit per termin: +Kuq

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.642Z

Meta vlerëson Kryqin e Kuq turk

Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta priti presidentin e Gjysmëhënës së Kuqe Turke, Tekin Küçükali. Gjatë takimit, i shoqëruar edhe nga presidenti i Kryqit të Kuq shqiptar, Shyqyri Subashi, Meta shprehu mirënjohjen e qeverisë shqiptare për ndihmën dhe mbështetjen që Gjys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.971Z

Flamuri i kuq dhe ai jeshil

Nga Nikolin Dodaj   Unë jam një njeri qe merzitem nëse shqiptaria merr nga lindja. E them këtë sa për tu prezantuar. Por, në protestat e Shkupit mua më duket gjeja më normale që njerëzit dolën me flamur jeshil dhe flamur të kuq. Ne fakt, flamuri i kuq na ka ardhur kur ishte Sken

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.112Z

"Zhduket" Kryqi i Kuq

Kryqi i Kuq Shqiptar, një organizatë hu-manitare që ndih-mohet drejtpërdrejt me fonde edhe nga shteti, ka qenë krejtësisht inaktiv në zonën e dëmtuar nga tërmeti i së dielës. Organi-zata në fjalë, pjesë e rrjetit botëror më të njohur në veprimtaritë humanitare, nuk ka ndërmarrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.246Z

Maratona Kuq e Zi

Krahas hapjes së degëve në të gjithë Shqipërinë, Aleanca Kuqezi është duke i kushtuar një vëmendje edhe shtrirjes së veprimtarisë në ato shtete ku jetojnë emigrantë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.169Z

Kryqi i Kuq, ndihma per Gerdecin

Ndihme psikologjike, por edhe ndihma materiale ka shperndare Kryqi i Kuq per familjet e prekura nga tragjedia e ndodhur ne Gerdec. Keshtu gjate gjithe javes grupe vullnetare te ngritura kane shperndare ushqim te gatuar per familjaret te cilet jane gdhire nen germadhat e shtepive per te shpetuar pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.391Z

130 vjetori i Kryqit te Kuq Amerikan

Kryqi i Kuq Amerikan organizata kryesore kombetare qe u pergjigjet situatave emergjente feston 130  vjetorin e krijimit. Vullnetaret e saj mobilizohen ne periudhe katastrofash lufterash dhe krizash. Krijimi i saj ishte vizioni i nje gruaje Klara Barton.  Ata shkojne ne vendin e ngjarjen gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.038Z

Zbulohet sekreti i flokëve të kuq

Studiuesit kanë realizuar studimin më të madh ndonjëherë për të zbuluar sekretin e vërtetë pas flokëve të kuq: janë tetë gjene. Përveç kësaj, ekspertët kanë gjetur edhe gjene që ndikojnë në ngjyrosjen e flokëve në përgjithësi, si dhe mënyrën se si rriten, përfshi këtu ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama