Rezultate te kerkimit per termin: +Kuq

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.246Z

Maratona Kuq e Zi

Krahas hapjes së degëve në të gjithë Shqipërinë, Aleanca Kuqezi është duke i kushtuar një vëmendje edhe shtrirjes së veprimtarisë në ato shtete ku jetojnë emigrantë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.169Z

Kryqi i Kuq, ndihma per Gerdecin

Ndihme psikologjike, por edhe ndihma materiale ka shperndare Kryqi i Kuq per familjet e prekura nga tragjedia e ndodhur ne Gerdec. Keshtu gjate gjithe javes grupe vullnetare te ngritura kane shperndare ushqim te gatuar per familjaret te cilet jane gdhire nen germadhat e shtepive per te shpetuar pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.391Z

130 vjetori i Kryqit te Kuq Amerikan

Kryqi i Kuq Amerikan organizata kryesore kombetare qe u pergjigjet situatave emergjente feston 130  vjetorin e krijimit. Vullnetaret e saj mobilizohen ne periudhe katastrofash lufterash dhe krizash. Krijimi i saj ishte vizioni i nje gruaje Klara Barton.  Ata shkojne ne vendin e ngjarjen gjate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.038Z

Zbulohet sekreti i flokëve të kuq

Studiuesit kanë realizuar studimin më të madh ndonjëherë për të zbuluar sekretin e vërtetë pas flokëve të kuq: janë tetë gjene. Përveç kësaj, ekspertët kanë gjetur edhe gjene që ndikojnë në ngjyrosjen e flokëve në përgjithësi, si dhe mënyrën se si rriten, përfshi këtu ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.378Z

Maqedoni, ndihma nga Kryqi i Kuq

Apelit per te ndihmuar familjet e permbytura po u pergjigjen shume kompani private ne Shqiperi. Por gadishmeri ka shprehur edhe Kryqi i Kuq Maqedonas dhe disa bashki te drejtuara nga shqiptaret ne kete vend. Kryqi i Kuq shpreh gadishmerine per te ndihmuar me ndihma logjistike por edhe ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.777Z

Kartoni i kuq me i shpejte

Ze Karlos eshte futbollisti qe tashme ka hyre ne librin gines si futbollisti qe ka marre kartonin e kuq me te shpejte.Nuk kishin kaluar as 8 sekonda loje kur arbitri kryesor ne ndeshjen Kruezerio Atletiko Mg ndalon lojen dhe detyrohet te japi kartonin e kuq pas nje goditje me berryl te Ze Karlos kun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.013Z

Natyra: Mafia e drurit të kuq të Madagaskarit

Druri i kuq, i çmuar për shkak të ngjyrës së vet të kuqe prej rubini, po kontrabandohet nga ishulli në përmasa të tilla sa disa janë të shqetësuar se po shkon drejt shfarosjes Tamasin Ford, BBC   Kërkimi im për të famshmin bois de rose diçka që unë e kam parë vetëm në fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama