Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbanit

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.845Z

Gjelat e detit,kthehen në ritin e kurbanit

Edhe pse zakoni dhe besimi e do që kurbani të kryhet me një kafshë, kryesisht dash, kryeqytetasit kanë hpikur një tendencë të re edhe për bajramin e vogël. Nuk ka më rëndësi nëse gjëja e gjallë e flijuar është një kafshë apo shpend, mjafton që riti të kryhet me një qëllim, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.826Z

Kryegjyshi i Bektashinjve uron shqiptarët: Ndihmoni të varfërit me ndarjen e kurbanit

TIRANE-Me rastin e Kurban Bajramit edhe kryegjyshi i bektashinjeve Baba Edmond Brahimaj ka uruar gjithë besimtarët për këtë ditë të shënuar. Ndërsa ka apeluar për të ndihmuar të varfërit me shpëndarjen e kurbanit si dhe të je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.749Z

Fshehja e pasurisë, Rama: Kam paguar një më një taksën e Zotit për çdo kopje të Kurbanit

Kreu i PS Edi Rama ka reguar lidhur me akuzat e Kryeministrit për mosdeklarim të pasurisë e tij. Sipas Ramës, Saliu,me tatimet e gazetat e tij ka fabrikuar e po propagandon nje shpifje te ulet sa vetja e tij per deklaraten e te ardhurave te mia!TURP! Në rrjetin social twitter shefi i opozitës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.166Z

Tirane e zhurmshme, nje dite para Kurbanit Sonila Isaku

Kryeqyteti, gjate dites se djeshme, ka qene i zhurmshem, me trafik dhe i tejmbushur me njerez, te cilet i shihje duarplot. Nderkohe qe edhe tregjet, supermarketet, por edhe tregtaret ambulante, duket se kane pasur ditet me te mira te punes. Besimtaret myslimane kane nisur pergatitjet per festimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.746Z

PD: Rama deklaron vetëm lekët e ‘Kurbanit”, ja arsyet

TIRANË-Partia Demokratike ka reaguar përmes një deklarate për shtyp të zëdhënesës së saj Laura Vorpsi, mbi mosdeklarimin e pasurisë nga kryesocialisti Edi Rama. “Në fundjavë u mor vesh se Edi Rama nuk e ka dorëzuar deklarimin e tij të pasurisë edhe pse në reklamën e tij televi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.798Z

Masakra e Tomorrit, a eshtekjo shenjteria e kurbanit?

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.798Z

Masakra e Tomorrit, a eshtekjo shenjteria e kurbanit? 

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama