Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbanit

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.504Z

Fakti/S’pret as dy ditë, Bamir Topi takon personazhet e “Kurbanit” të Ramës

09-11-2011 / Gazeta 55 Si alternativë qeverisëse, në librin e Edi Ramës përmendet aftësia e socialistit Dhimo Kote për të mbjellë portokaj në Xarë. Aleati i tij jozyrtar, Bamir Topi s’ka pritur as dy ditë dhe dje ia ka behur n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.843Z

Fakti/Zbulohet mashtrimi i Ramës me shitjet e “Kurbanit”, nuk deklaron të ardhurat e sakta

11-06-2013 / Gazeta 55 Të ardhurat e deklaruara nga Edi Rama nga shitja e librit “Kurban” nuk justifikohen me paratë që i janë dhënë atij nga shtëpia botuese. Shifrat e të dy palëve sipas burime ve konfidenciale të Tatimeve janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.089Z

Shkëlzen Maliqi: Përse në Serbi kërkuan përkthimin e Kurbanit të Edi Ramës

Shkëlzen Maliqi, këshilltar për rajonin i kryeministrit Edi Rama, tregon në një intervistë për GSH se si u arrit botimi i librit Kurban në Serbi. Libri që tashmë është në proces përkthimi, do të përurohet në mes të muajit tetor në Beograd. Maliqi tregon njohjen me botuesin serb t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.096Z

Pas Kurbanit, fjalimet socialiste i janë nënshtruar eksperimentit të Pavllovit

27-11-2011 / Redaksionale Kur Edi Rama është jashtë Shqipërisë, për ndonjë arsye jo politike, në vend ka një qetësi dhe një paqe të paparë. Si duket, ai ushqen një konflikt permanent në teatrin politik, një tension

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.358Z

Kurban Bajrami më 1 shtator, Komuniteti Mysliman ka një njoftim

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton besimtarët se dita e parë e Kurban Bajramit është më 1 Shtator 2017. Komuniteti Mysliman edhe këtë vit do realizojë shpërndarjen e mishit të Kurbanit në bazë të një grafiku, ku do të përfitojnë familjet në nevojë në shkallë vendi. Cilid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.427Z

Nesër Kurban Bajrami, urimi i Komunitetit Mysliman: Të jemi më solidarë

Më 1 shtator festohet dita e Kurban Bajramit. Kreu i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj në mesazhin përkatës për këtë ditë, u bëri thirrje besimtarëve që të bëhen solidarë me njerëzit në nevojë, me jetimët dhe me të gjithë ata që presin përkujdesin dhe vëmendjen tonë. Të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.168Z

Dite flijimi e sakrifice - Besimtaret myslimane festojne Kurban Bajramin

Ne diten e nente te muajit te fundit te kalendarit islamik Zul-Hidxhe qe njihet ndryshe edhe si dita e Arafatit besimtaret myslimane perfundojne ritin e Haxhit. Nje dite me pas ne diten e dhjete te ketij muaji ne boten islame zbatohet zakoni i flijimit duke sakrifikuar nje kafshe. Imami i xhami

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama