Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbanit

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.586Z

Polonia ndalon me ligj ritualin e kurbanit

Në Poloni nuk është më e ligjshme therja e kafshëve në bazë të ritualeve, karakteristikë kjo e hebraizmit dhe islamit. Gjykata kushtetuese ka vendosur se ky rit përbën një sshkelje të të drejtave të kafshëve në mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.161Z

Festa e Kurban Bajramit, Berisha, Rama, Topalli urojnë myslimanët

TIRANË (UPDATE) - Kryeministri Sali Berisha ka uruar gjithë besimtarët myslimanë për festën e Bajramit nga xhamia e Pogradecit. "Uroj të gjithë besimtarët myslimanë në ditën e Kurban Bajramit, në këtë ditë sublime. Sot është dita e besimit te Zoti , familja dhe shoqëria", tha ai.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.733Z

Serbja kremton Bajramin me shqiptaret

Atmosfere festive sofra te begata dhe femije te gezueshem qe trokasin dere me dere te mbledhin sheqerka jane imazhet shumengjyreshe te festes se Kurban Bajramit ne Kosove pas faljes se te cilit ka filluar prerja e kurbaneve ne shenje dashurie dhe nenshtrimi ndaj Zotit. E morem kurbanin e shtrime v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Kurban Bajrami ne trevat shqiptare

Trevat shqiptare ku shumica e popullsise i perket besimit musliman festojne kurban Bajramin. Ne Kosove Kreu i Bashkesise Islame te Kosoves, myftiu Naim Ternava ka uruar besimtaret islame me mesazh per paqe dhe harmoni. Ai ka ftuar qe kjo feste te reflektoje ndjenjen e solidaritetit, bamiresise e mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.502Z

“Gropa e Sejdise”, tani xhami

Fatjona Mejdini Kryeministri Berisha iu ben “dhurate” myslimaneve, me rastin e Bajram Kurbanit, nje truall ne qender te kryeqytetit. Keshtu, qeveria vendosi dje, ne mbledhjen e radhes se saj te kompensoje Komunitetin Mysliman ne vend me nje truall prej 1 mije e 185 m2. Kjo siperfaqe ndodhet mbra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.298Z

Kurban Bajramit, KMSH: Të shtohet mirëkuptimi!

Besimtarët mysliman kremtojnë në 12 shtator, Kurban Bajramin. Festë që mbart simbolin e sakrificës duke bërë kurban dhe shpreh devotshmërinë  besimtarëve për të ardhura Allahun. Sipas kalendarit të publikuar nga Komuniteti Mysliman, falja e namazit do të kryhet në orën 07.00 të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Kurban Bajrami, besimtaret kryejne ritet

Besimtaret myslimane ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe ne gjithe viset ku jetojne mesimtaret shqiptare perkujtuan mengjesin e sotem ceremonine e dites se Kurban Bajramit. Ne sheshin "Skenderbej" para xhamise Et'hem Beu jane mbledhur me mijera besimtare te cilen nen drejtimin e u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama