Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbanit

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.733Z

Serbja kremton Bajramin me shqiptaret

Atmosfere festive sofra te begata dhe femije te gezueshem qe trokasin dere me dere te mbledhin sheqerka jane imazhet shumengjyreshe te festes se Kurban Bajramit ne Kosove pas faljes se te cilit ka filluar prerja e kurbaneve ne shenje dashurie dhe nenshtrimi ndaj Zotit. E morem kurbanin e shtrime v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Kurban Bajrami ne trevat shqiptare

Trevat shqiptare ku shumica e popullsise i perket besimit musliman festojne kurban Bajramin. Ne Kosove Kreu i Bashkesise Islame te Kosoves, myftiu Naim Ternava ka uruar besimtaret islame me mesazh per paqe dhe harmoni. Ai ka ftuar qe kjo feste te reflektoje ndjenjen e solidaritetit, bamiresise e mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.502Z

“Gropa e Sejdise”, tani xhami

Fatjona Mejdini Kryeministri Berisha iu ben “dhurate” myslimaneve, me rastin e Bajram Kurbanit, nje truall ne qender te kryeqytetit. Keshtu, qeveria vendosi dje, ne mbledhjen e radhes se saj te kompensoje Komunitetin Mysliman ne vend me nje truall prej 1 mije e 185 m2. Kjo siperfaqe ndodhet mbra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.298Z

Kurban Bajramit, KMSH: Të shtohet mirëkuptimi!

Besimtarët mysliman kremtojnë në 12 shtator, Kurban Bajramin. Festë që mbart simbolin e sakrificës duke bërë kurban dhe shpreh devotshmërinë  besimtarëve për të ardhura Allahun. Sipas kalendarit të publikuar nga Komuniteti Mysliman, falja e namazit do të kryhet në orën 07.00 të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Kurban Bajrami, besimtaret kryejne ritet

Besimtaret myslimane ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe ne gjithe viset ku jetojne mesimtaret shqiptare perkujtuan mengjesin e sotem ceremonine e dites se Kurban Bajramit. Ne sheshin "Skenderbej" para xhamise Et'hem Beu jane mbledhur me mijera besimtare te cilen nen drejtimin e u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.731Z

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama interviste ne CNN turk

Kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministri i zgjedhur i shqiptarëve ka dhënë një intervistë në CNN Türk për botimin e librit të tij "Kurban" në gjuhën turke. Rama ka prezantuar librin e tij para publikut, ndërkohë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.587Z

Brahimi kërkon “armëpushim për festë”

I dërguari i Posaçëm i Kombeve të Bashkuara dhe Ligës Arabe për Sirinë, Lakhdar Brahimi, nisi takimet me udhëheqësit e regjimit sirian për t’u paraqitur atyre planin e paqes së përkohshme të mbështetur nga Turqia dhe Irani.Brahimi u prit nga Ministri i Jashtëm sirian, Walid al Mu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama