Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbanit

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.843Z

Kurban Bajrami ne trevat shqiptare

Trevat shqiptare ku shumica e popullsise i perket besimit musliman festojne kurban Bajramin. Ne Kosove Kreu i Bashkesise Islame te Kosoves, myftiu Naim Ternava ka uruar besimtaret islame me mesazh per paqe dhe harmoni. Ai ka ftuar qe kjo feste te reflektoje ndjenjen e solidaritetit, bamiresise e mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.502Z

“Gropa e Sejdise”, tani xhami

Fatjona Mejdini Kryeministri Berisha iu ben “dhurate” myslimaneve, me rastin e Bajram Kurbanit, nje truall ne qender te kryeqytetit. Keshtu, qeveria vendosi dje, ne mbledhjen e radhes se saj te kompensoje Komunitetin Mysliman ne vend me nje truall prej 1 mije e 185 m2. Kjo siperfaqe ndodhet mbra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.298Z

Kurban Bajramit, KMSH: Të shtohet mirëkuptimi!

Besimtarët mysliman kremtojnë në 12 shtator, Kurban Bajramin. Festë që mbart simbolin e sakrificës duke bërë kurban dhe shpreh devotshmërinë  besimtarëve për të ardhura Allahun. Sipas kalendarit të publikuar nga Komuniteti Mysliman, falja e namazit do të kryhet në orën 07.00 të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Kurban Bajrami, besimtaret kryejne ritet

Besimtaret myslimane ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe ne gjithe viset ku jetojne mesimtaret shqiptare perkujtuan mengjesin e sotem ceremonine e dites se Kurban Bajramit. Ne sheshin "Skenderbej" para xhamise Et'hem Beu jane mbledhur me mijera besimtare te cilen nen drejtimin e u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.731Z

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama interviste ne CNN turk

Kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministri i zgjedhur i shqiptarëve ka dhënë një intervistë në CNN Türk për botimin e librit të tij "Kurban" në gjuhën turke. Rama ka prezantuar librin e tij para publikut, ndërkohë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.587Z

Brahimi kërkon “armëpushim për festë”

I dërguari i Posaçëm i Kombeve të Bashkuara dhe Ligës Arabe për Sirinë, Lakhdar Brahimi, nisi takimet me udhëheqësit e regjimit sirian për t’u paraqitur atyre planin e paqes së përkohshme të mbështetur nga Turqia dhe Irani.Brahimi u prit nga Ministri i Jashtëm sirian, Walid al Mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.586Z

Neser Kurban Bajrami Kreu i Komuniteti Mysliman uron besimtaret

TIRANE- Kreu i Komuniteti Mysliman Selim Muca ka uruar gjithe besimtaret kudo qe ndodhen per festen e Kurban Bajramit. Kjo feste sivjet perkon me 20 vjetorin e lirise se besimit te vendit tone pas shume vjetesh ndalim te festave besimtare e nisi fjalen e tij Muca ndersa theksoi se festa eshte dita k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama