Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbanit

Total: 325
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.731Z

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama interviste ne CNN turk

Kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministri i zgjedhur i shqiptarëve ka dhënë një intervistë në CNN Türk për botimin e librit të tij "Kurban" në gjuhën turke. Rama ka prezantuar librin e tij para publikut, ndërkohë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.587Z

Brahimi kërkon “armëpushim për festë”

I dërguari i Posaçëm i Kombeve të Bashkuara dhe Ligës Arabe për Sirinë, Lakhdar Brahimi, nisi takimet me udhëheqësit e regjimit sirian për t’u paraqitur atyre planin e paqes së përkohshme të mbështetur nga Turqia dhe Irani.Brahimi u prit nga Ministri i Jashtëm sirian, Walid al Mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.586Z

Neser Kurban Bajrami Kreu i Komuniteti Mysliman uron besimtaret

TIRANE- Kreu i Komuniteti Mysliman Selim Muca ka uruar gjithe besimtaret kudo qe ndodhen per festen e Kurban Bajramit. Kjo feste sivjet perkon me 20 vjetorin e lirise se besimit te vendit tone pas shume vjetesh ndalim te festave besimtare e nisi fjalen e tij Muca ndersa theksoi se festa eshte dita k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.216Z

Bektashinjtë kujtojnë ringritjen e Teqesë, Baba Mondi: Kurbani, simbol i begatisë

Skrapar- Festa e përkujtimit të ringjalljes së një kulti të besimit bektashian ka mbledhur qindra pelegrinë nga gjithë vendi në Teqenë e Baba Belulit, në fshatin Therrepel në Skrapar, ditën që njihet si themelimi i kësaj Teqeje. Kryerjet e riteve fetare në këtë Teqe janë po të nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.714Z

Rama ne Top Story Te vertetat e Kurbanit

Një prej librave më të shitur të panairit, “Kurban” i Edi Ramës, i dha nxitjen “Top Story”-t të ditës së enjte. I shkruar nga lideri i Partisë Socialist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.273Z

Nesër Kurban Bajrami, falja nëbulevardin "Dëshmorët e Kombit"

Të tjera rreth shkrimit Berisha nxiton të urojë i pari, myslimanët TIRANË - Nesër, besimtarët myslimanë do të festojnë Bajramin e Vogël ose Kurban Bajramin e si rrjedhim, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka ndërmarrë një sërë masa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.593Z

Festohet sot Kurban Bajrami. ALSAT uron gjithe besimtaret

Myslimanet ne mbare boten kane kremtuar Kurban Bajramin. Ceremonia e kesaj feste sipas tradites islame ne Tirane ka nisur me faljen e namazit pergjate bulevardit Deshmoret e Kombit. Per me shume se 60 minuta me qindra besimtare nga i gjithe vendi jane falur nen drejtim e kryetarit te komunitetit my

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama