Rezultate te kerkimit per termin: +Kurse

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.510Z

Fazli Veliu në krye të Institutut të Medieve të Kosovës

Instituti i Medieve të Kosovës, sot në Prishtinë mbajti Kuvendin Zgjedhor në të cilin u zgjodhën drejtuesit e rinj. Gjatë paraqitjes së raportit të punës u tha se IMK-ja për dy vitet e shkuara ka bërë një punë të ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.265Z

Essien me Ebola? Reagon AC Milan

AC Milan ka demantuar të dielën lajmin se futbollisti ganez, Michael Essien vuan nga virusi vdekjeprurës, Ebola. Disa media të dielën kanë raportuar se Essien është i prekur nga virusi Ebola, mirëpo sipas klubit italian, këto janë spekulime.AdP

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.694Z

Zëvendëskryeministri Thaçi në samitin anti-ekstremizëm në Vjenë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të marrë pjesë në samitin "Të luftojmë xhihadizmin bashkërisht" në Vjenë të Austrisë. Ministrat e brendshëm dhe të jashtëm të vendeve të Evropës Juglindore po mblidhen në këtë samit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.694Z

Protesta pro dhe anti islamit në Autrali, tre të arretsuar

Qindra mijëra persona kanë protestuar kundër islamit në të gjithë Autralinë, duke u përplasur nga ana tjetër me qindra të tjerë që protestonin kundër racizmit.  Grupi anti islamit, i vetëquajtur restaurimi i Autralisë, kishte organizuar protesta thuajse në të gjitha qytetet autrali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.454Z

Veriu i Kosovës: Aksident i rëndë, vdes një person

Në rrugën Mitrovicë-Zveçan, sonte rreth orës 19 ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni në të cilin ka mbetur i vdekur një person, kurse janë lënduar se paku edhe dy persona tjerë. Kirurgu kujdestar, Zvonko Radosavljeviq k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.400Z

Shteti Islamik përdor një fëmijë për të vrarë 8 ushtarë

Tetë ushtarë, të cilët ishin kapur peng në provincën Hama u ekzekutuan nga Shteti Islamik. Në një video tronditëse shfaqet edhe një fëmijë, i cili ndihmon xhelatët duke iu dhënë thikat para  ekzekutimit. Lajmi bëhet i ditur nga rrjeti site, kurse pengjet si gjithmonë janë të vesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.568Z

Banorët e prekur nga cikloni PAM kthehen në rrënojat e mbetura

Disa prej banorëve të prekur nga cikloni Pam janë kthyer në shtëpitë e tyre të rrënuara nga stuhia. Në Mele, rreth 20 minuta larg kryeqytetit Port Vila, banorët duket se kanë humbur gjithcka. Sic shihet shtëpitë janë tërësisht të shkatërruara, kurse autoritetet thonë se tashmë pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama