Rezultate te kerkimit per termin: +Kurse

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.943Z

Danimarke emigrantet ne kurse per edukaten seksuale

0 brbr SSSAbrASS brbrNe Danimarke jane shtuar kerkesat per te vendosur si program te detyrueshem per azilkerkuesit edukaten seksuale pas shtimit te numrit te abuzimeve ne kampet e strehimit Sipas mediave te Danimarkes gjate fundjaves se kaluar tre azilkerkues nga Eritrea te moshes nga 21 -27 vjec u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.274Z

Ermonela Jaho, kurse falas në TKOB

Sopranoja Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, do të jetë në fillim të tetorit në Teatrin e Operës dhe Baletit. Më datat 14-18 tetor, ajo do të jetë pjesë e një paneli që do të drejtojnë një kurs specializimi për të rinjtë e operës bashkë me Angelo Gabriellin, Elda Laron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.442Z

Kurse kualifikimi per minatoret private

Siguria ne pune Ministria e Punes dhe Ceshtjeve Sociale ne bashkepunim me Bashkine Bulqize kane hapur kurse kualifikimi profesional per minatoret e shembjes se galerive te shumta private. Keshtu dje filloi grupi i pare kualifikues prej 12 minatoresh qe u perkasin firmave te galerive private. Kursi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.677Z

Kurse trajnimi për sektorin publik e privat

Në kuadrin e "Programit të Bashkëpunimit Ekonomik dhe Teknik (ITEC)", Qeveria e Republikës së Indisë i akordon palës shqiptare bursa për pjesëmarrje në kurse trajnimi afatshkurtra ose afatgjata për vitin 2009-2010. Aplikantët e interesuar për këto kurse duhet të plotësojnë kushtet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.527Z

Mësuesit: Maturantët, jo më kurse private

Arsimtarët e shkollave të mesme komentojnë shpjeguesin e programit të provimeve të detyruara Maturantët mund të mos kenë nevojë më për kurse private, të paktën për lëndën e letërsisë dhe asaj të matematikës. është ky opinioni që vjen nga vetë mësuesit që janë njohur me shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.497Z

Fier, pyetesor per mesuesit qe ofrojne kurse private

Prej me se nje jave mesues e nxenes te shkollave te ciklit 9-vjecar dhe te mesem shteteror te rrethit Fier, jane perfshire ne nje test mbi mesuesit qe ushtrojne trysni mbi ta dhe cilet u kerkojne qe t'u bejne kurse private. Lajmi konfirmohet nga Drejtoria Arsimore Rajonale e Fierit. Tahir Kastrati d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.467Z

Mjekët shqiptarë, kurse afatshkurtra në Egjipt

Kushtet Universiteti “Mansura” në Egjipt, në bashkëpunim me Fondacionin Egjiptian për Bashkëpunimin Teknik, organizojnë kurse afatshkurtra për mjekët shqiptarë, sipas tematikave të mëposhtme:“The international training course on Uro-laparoscopy”, 02-06 maj 2010; &

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama