Rezultate te kerkimit per termin: +Kushedi

Total: 2372
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.213Z

Serbët kanë frikë Kosovën

Mediat serbe shkruanin dje se Federata Shqiptare e Futbollit dhe autoritetet e sigurisë, po punojnë ngushtë që të parandalojnë ndonjë sulm terrorist. Sipas gazetës Sport në Serbi, këto dy autoritete frikën më të madhe e kanë nga shqiptarët e Kosovës dhe ata të Maqedonisë. "Vendi o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.989Z

Topalli kërkon shtyrjen: Ligji i mazhorancës për pronat risjell 1945-n (VIDEO)

Deputetja e PD-së, Jozefina Topalli i ka kërkuar Kuvendit të shtyjë me 1 vit hyrjen në fuqi për ligjin e ri të pronave. Sipas saj, drafti i qeverisë është i bazuar tërësisht në ligjin e vitit 1945, ku regjimi komunist ua mori pronat pronarëve. "Kjo ishte një ftesë e fundit për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.695Z

U arrestua se vodhi bukë për të ushqyer fëmijët, indinjohet rrjeti

Një indinjatë e madhe ka shpërthyer në rrjet pas lajmit se një person është arrestuar sot për vjedhjen e një buke. Personi në fjalë, u raportua në media të dnryshme, se ishte një qytetar tepër i varfër i cili nuk kishte me çfarë t'i ushqente fëmijët. "Falë Zotit, i vetmi që nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.868Z

Infermierja sulmohet nga akrepi, ishte brenda bananeve që bleu për pacientët

Transmetuar më 16.07.2015 - 20:44 Ndodhi në Angli ku një infermiere, vajzë e re, ishte duke përgatitur vaktin për pacientët e një klinike mjekësore dhe befas ndjeu një dhimbje të tmerrshme në dorë. Tesco, supermarketi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.505Z

Vrau djalin e dajës në Greqi, ja si e mashtroi autori gruan e viktimës

Zbardhet mashtrimi i bërë ndaj gruas së viktimës nga Denis Zaka, i dyshuar si vrasës i kushëririt Vladimir Murrizi, më 3 gusht 2016, në Greqi. Pak ditë pas arrestimit të të dyshuarit në Fier, dosja penale i ka kaluar Prokurorisë së Krimeve të Rënda, duke u cilësuar si krim në famil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.239Z

A nuk po mbahet me hatër ky qytet nga Rilindja?

Rilindja urbane e qyteteve ëshjtë një projekt i qeverisë shqiptare, që po zbatoheh nën kujdesin direkt të zv.kryeministrit Niko Peleshi. Shumë kantiere ndërtimi janë hapur në vend për këtë qëllim, duke nisur që nga zona pranë stadiumit të ri të Elbasanit, për të përfunduar der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.046Z

Lutje me gurë

Majlinda BASHLLARI Lutje me gurë Tri herë i erdhën rrotull çatisë me plloça të murrme Dhe nisën drejt përroit Pa kthim dukej ikja e tyre. E hidhur. Me zhurmë ia thyen pasqyrat e verdha ajrit. Kosheret e humbën magjine. Tmerri i djeshëm i përvjedhjeve të mia nën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama