Rezultate te kerkimit per termin: +Kushedi

Total: 2372
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.239Z

A nuk po mbahet me hatër ky qytet nga Rilindja?

Rilindja urbane e qyteteve ëshjtë një projekt i qeverisë shqiptare, që po zbatoheh nën kujdesin direkt të zv.kryeministrit Niko Peleshi. Shumë kantiere ndërtimi janë hapur në vend për këtë qëllim, duke nisur që nga zona pranë stadiumit të ri të Elbasanit, për të përfunduar der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.046Z

Lutje me gurë

Majlinda BASHLLARI Lutje me gurë Tri herë i erdhën rrotull çatisë me plloça të murrme Dhe nisën drejt përroit Pa kthim dukej ikja e tyre. E hidhur. Me zhurmë ia thyen pasqyrat e verdha ajrit. Kosheret e humbën magjine. Tmerri i djeshëm i përvjedhjeve të mia nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.388Z

Përvjedhjet e mia nën pjergull

Majlinda BASHLLARI Lutje me gurë Tri herë i erdhën rrotull çatisë me plloça të murrme Dhe nisën drejt përroit Pa kthim dukej ikja e tyre. E hidhur. Me zhurmë ia thyen pasqyrat e verdha ajrit. Kosheret e humbën magjine. Tmerri i djeshëm i përvjedhjeve të mia nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.896Z

Lufta që nuk mund të harrohet

Riza Lahi/Poet Një poeteshë e re dhe krejt e panjohur, Griselda Abazaj shkruante në nr. e gjashtë të gazetës së re letrare “Muzg”, këto vargje: “Ai rri gjithmonë, aty, në karrigen e fundit…Ai hesht aty, në karrigen e fundit…Çojeni, ka folur tepër gjatë.” Kjo poezi më soll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.455Z

Dokumentari i Adele Peeva

EMILA MARKGJONAJ Divorce Albanian Style – titulli më bëri të mendoja për ndonjë dokumentar që mund të konsiderohej vazhdim i temës së emisionit Opinion të gazetarit Blendi Fevziu të një nate më parë, Shqiptarët dhe seksi. Kuptohet që duhet të jetë e vështirë të gjesh çdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.728Z

Kemboret e cara

17-11-2010 / Nga Eden Babani Qe te mos bejne zhurme vend e pa vend cobanet u ngjeshin kemboreve se brendshmi nga nje shuk me kashte qofshin ato edhe te cjepve a te deshve percore. Ua ngjeshin kur sua kane ngene tringellimave ua heqin kur ua do puna mos u humbe ndonje koke bagetie. Edhe me lope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.870Z

Mbi drejtimin e padrejtësisë

Nga Nasho Bakalli Pa të drejtë, shqiptarët po marrin sherrin e padëshiruar. Dhe sherrin, kësaj rradhe po e  marrin nëpërmjet sistemit të drejtësisë. Nëpërmjet njërës prej tre shtyllave kryesore që mbajnë në këmbë shtetet demokratike në shpinë të kësaj toke. Dhe është vetë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama