Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.851Z

Bankat shtrëngojnë kushtet e kredive

Bankat janë treguar më dorëlëshuara me individët dhe bizneset e mëdha, por jo dhe aq për bizneset e vogla, kur bëhet fjalë për kreditimin. Vrojtimi i tremujorit të dytë të këtij viti i publikuar nga Banka e Shqipërisë lidhur me ecurinë e kreditimit në vend reflekton një sjellje me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.974Z

"KURUM", mangësi me kushtet

• Puna në repartin e shkrirjes së uzinës turke "KURUM" në Elbasan do të rifillojë vetëm kur në këtë repart të jenë siguruar plotësisht kushtet për mbrojtjen e jetës së punëtorëve. Këtë bën me dije Inspektorati Shtetëror i Punës. Drejtori i kësaj strukture, Tho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.944Z

Vizat Shqiperia ka plotesuar kushtet

Zyrtarisht Shqiperia i ka plotesuar te gjitha kushtet per te perfituar nga liberalizimi i regjimit te vizave. Komisionerja per Punet e Brendshme dhe te Drejtesise Cecilia Malmstrom pas nje takimi me ministrin e Brendshem Lulzim Basha ka deklaruar se Komisioni Europian ka konkluduar se Shqiperia i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.590Z

Kushtet për liberalizim

Ministri i Brendshëm, Zenun Pajaziti, ka raportuar të hënën në Komisionin parlamentar për Integrime Europiane. Gjatë këtij takimi janë diskutuar vërejtjet që kanë dalë nga Raporti i Progresit, si menaxhimi i integruar i kufijve, vjedhja e provave në dhomën e dëshmive dhe operimi i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.546Z

Sannino: Plotësoni kushtet para tetorit!

Drejtori i Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Stefano Sannino, i ka bërë apel nga një konferencë në Bruksel klasës politike shqiptare për dakordësi mes palëve përpara tetorit. Në ditën e parë të nisjes së sesionit të ri parlamentar shqiptar, Sannino

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.124Z

Patozi: Kushtet e PS, absurde

Kryetari i grupit parlamentar te Partise Demokratike, Astrit Patozi komenton bojkotin e kuvendit nga Partia Socialiste, duke i konsideruar kushtet e vendosura, si absurde. "Kutite e votimit, nuk hapen nga kryeministri apo nga parlamenti po nga institucionet perkatese. Kushtet e opozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.854Z

Fiksi tregon kushtet ne burgje

Sot ne mbremje emisioni “Fiks Fare" do te sjelle pamje ekskluzive nga burgjet shqiptare. Gjate emsionit te mbremjes kjo teme do te trajtohet gjeresisht madje edhe me deshmi nga vete te burgosurit qe tregojne kushtet e renda ne te cilat qendrojne per te vuajtur denimin.Te mitur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama