Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.824Z

Kushtet 3 shkolla drejt mbylljes

Me ane te nje shkrese njoftohet DRA ne Elbasan se gjobitet me 200 mije leke pasi nuk ka bllokuar zhvillimin e mesimeve ne ambientet ku nuk ishin kushtet normale. Vendimi eshte marre menjehere sapo eshte konstatuar gjendja pas kontrolleve ne institucione te ndryshme arsimore ne qark. Tri shkolla 9-v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.615Z

“Fermeret, gati kushtet optimale”

Kryeministri Berisha deklaroi se qeveria po perpiqej per te ndertuar te gjitha kushtet optimale per fermeret neper komunat e vendit. Sipas Berishes, rruget e komunave qe te cojne ne qytet do te asfaltohen nga qeveria, ne menyre qe fermeret te kene lehtesi ne levizjen e tyre dhe te mallrave, qe prodh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.382Z

Socialistët zbardhin kushtet për mazhorancë

07/09/2009  Seanca e parë parlamentare, PS-ja pjesë e saj Partia Socialiste do të jetë sot në sallën e Kuvendit të ri të dalë nga zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit për të bërë me dije lidhur me kushtet që duhet të plotësojë mazhoranca kundrejt procesit zgjedhor. Ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.965Z

Rexhepi Vizat kemi plotesuar kushtet

Autoritetet kosovare kanë deklaruar se do t’u kërkojnë përfaqësuesve të Komisionit Evropian që të jenë më aktivë në cështjen e liberalizimit të vizave me Kosovën. Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.216Z

Rama Zgjedhjet te plotesojne kushtet

Ne vijim te fjales se tij ne Top Story kryetari i Bashkise se Tiranes dhe lideri i opozites Edi Rama u shpreh se pjesemarrja ne zgjedhjet e ardhshme per pushtetin zgjedhor nuk eshte nje ceshtje qe duhet te shtrohet. Ai tha se opozita nuk do te realizoje endrren e mazhorances duke mos marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.599Z

Fitzgerald: Kompetencat, kur të plotësohen kushtet

Kalimi i përgjegjësive nga KFOR-i tek Policia e Kosovës do të bëhet atëherë kur të plotësohen kushtet. Ka qenë ky mesazhi që u ka përcjellë autoriteteve kosovare admirali Mark Fitzgerald, i cili ka qëndruar dje për një vizitë zyrtare në Prishtinë. Ndonëse KFOR i ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Vizat, dyshime për kushtet

27 ministrat e Brendshëm europianë kanë diskutuar në mesditë mbi cështjen e liberalizimit të vizave me Shqipërinë dhe Bosnjen. “Mbi propozimin për kushtëzimin e vendimit për liberalizimin e vizave me Shqipërinë e Bosnjen që prezantova, patëm diskutime mjaft të mira

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama