Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.056Z

Hepatiti A, nga kushtet e rënda në kopshte e shkolla

 ELBASAN - Vatrat e hepatitit A që çuan në shtrimin e 18 fëmijëve në spitalin pediatrik të Elbasanit janë shkaktuar si pasojë e kushteve tejet të këqija higjienike nëpër ambientet arsimore. Vatra më e madhe është konstatuar në Cërrik, prej nga janë 15 fëmijë, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.992Z

Kushtet higjienike, Godo “vë në punë” sanitaret e QSUT-së

Vizita e ministres së Shëndetësisë, Anila Godo, në pavijonin e hematologjisë pediatrike ka gjetur në gjendje të mjerueshme higjienën e spitaleve. Ndonëse vizitat e saj janë të herëpashershme në pavijonin ku ajo ka qenë shefe prej disa vitesh, kësaj radhe nuk e ka anashkaluar mungesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.874Z

BE pranon kushtet e Serbisë: EULEX të miratohet nga OKB

Bruksel (start)-Bashkimi Evropian dhe Serbia kanë rënë dakord që misioni civil EULEX të marrë aprovimin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, në mënyrë që të nisë të funksionojë në Kosovë. Sipas marrëveshjes së re Serbi-BE, e cila duket se ka çuar në fitoren diplomatike të B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.652Z

SHBA-Bashkimi Sovjetik, kushtet që çuan në Luftën e Ftohtë

Gazeta amerikane analizon situatën e tensionuar mes Lindjes e Perëndimit. Lufta për influencë e dy superfuqive. Pafuqia e NATO-s për të ndërhyrë C.L. Sulzberger MOSKË – Ka të dhëna shqetësuese në Lindje dhe Perëndim se periudha e marrëdhënieve të tendosura po kujton shumë elemen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.286Z

Ja si arsimohen fëmijët e ngujuar në kushtet e shtëpisë

Autori i Lajmit: red.Mësuesit punojnë me fëmijët e ngujuar sipas një plani të caktuar mësimor vjetor. Sipas të dhënave nga MASH, viti mësimor është jo më pak se 25 javë. Mësimi zhvillohet tri herë në javë, me 10 orë/javë. Orët e mësimit janë nga 45 minuta. Aty ku ka më shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.258Z

Kushtet e Ramës Komision hetimor me shumicë opozitare ose protesta

Autori i Lajmit: Redaksia Partia Socialiste është e gatshme të dialogojë me mazhorancën për të zgjidhur krizën, por nuk heq dorë nga kërkesa e saj themelore për transparencën e zgjedhjeve. Kryesocialisti Edi Rama përshëndeti dje projektrezolutën e Këshillit të Evropës dhe shprehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.273Z

Italia hap 80 mijë vende pune sezonale. Kushtet e aplikimit

Qeveria italiane i ka hapur dritën jeshile punësimit sezonal të rregullt të shtetasve nga vende jo anëtare të Bashkimit Evropian. Të drejtën për të aplikuar për një kontratë pune në shtetin fqinj, në mënyrë legale, e gëzojnë edhe të gjithë shqiptarët e interesuar. Specialisti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama