Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuts

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Topi: Roli i OSBE-së është ende i frytshëm

Takimi me Bosch N prfundim t mandatit, shefi i prezencs s OSBE-s n Shqipri, Robert Bosch, vlersoi rolin e Presidentit Bamir Topi si garant i Kushtetuts dhe ligjeve. Ambasadori Bosch shprehu vlersimin pr rolin e rndsishm t Presidentit Topi si garant i Kushtetuts dhe ligjeve, duke e siguruar kreun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Hetimi, Berisha: Kompromisi që i ofrojmë PS-së

Mazhoranca qeverisëse i ofron opozitës së majtë të gjithë kompromisin e mundshëm për zgjidhjen e ngërçit politik Mazhoranca qeverisse i ofron opozits s majt t gjith kompromisin e mundshm pr zgjidhjen e ngrit politik, por brenda limiteve kushtetuese. Kryeministri i vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Berisha, apel Ramës: Prano paketën për konsensusin Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','2

Kryeministri Berisha i krkoi sot kryetarit t opozits q t pranoj paketn pr kompromis, pasi ajo sht n respekt t Kushtetuts dhe i jep zgjidhje ngrit politik n vend.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Jaho: Fletët e votimit, pjesë përbërëse e materialeve zgjedhore

Intervista Flet konstitucionalisti i njohur, i cili analizon n hollsi Kodin Zgjedhor Zbatimi i Kushtetuts dhe Kodit Zgjedhor sht ajo ka propozon konstitucionalisti Niazi Jaho n intervistn e dhn pr gazetn “Shqip”, lidhur me flett e votimit dhe krkesn pr referendum. Konstitucionalisti Jah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.350Z

Vendimi zyrtar i Kushtetueses: Gjyqtarët tanë të mbajnë makinat

Argumenti i Kushtetueses: Makinat mbrojnë jetën e gjyqtarëve Pavarsisht vendimit t qeveris q do zyrtar i shtetit t dorzoj makinat zyrtare, Gjykata Kushtetuese u dha dje t drejt gjyqtarve q t’i mbajn ato. Kushtetuesja zbardhi vendimin pr mos heqjen e makinave pr gjyqtart.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.168Z

Berisha: T krijojm komisionin, kutit nuk hapen

Kryeministri Sali Berisha krkoi nga deputett opozitar q t mos e shndrrojn seancn plenare n nj gjyq publik ndaj 20 mij komisionerve socialiste dhe t mos prdorin termin 'krim elektoral'. "Nuk mund t flisni pr 'krim elektoral' ndaj komisionereve pr shkak se ata firmosn fitoren ton. Ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Kushtetuesja, PD: Presidenti po shkel ligjin

Deputeti i PD, Eduard Halimi, pjestar i Komisionit t Ligjeve, i krkoi Presidentit q t mos vazhdoj me shkeljen e Kushtetuts, por t dekretoj menjher kryetarin e ri t Gjykats Kushtetuese, pasi atij aktual, i ka mbaruar mandati prej gati dy muajsh. Ai tha se pas ksaj, duhet t mblidhet menjher parlamenti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama