Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuts

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

PD tërhiqet nga akuzat ndaj Presidentit

Qndrimi Partia Demokratike sht frenuar nga sulmi ndaj kreut t shtetit pas akuzave breshrike pr shkelje t Kushtetuts q lshoi n fundkorrikun dhe fillimgushtin. Demokratt kan ln sulmin dhe jan rreshtuar n prapavij pr t pritur zhvillimet e vjeshts. Kthimin e ligjit pr kthimin dhe kompensimin e prons, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Qeveria i jep KQZ-së 3.9 milionë lekë

Zgjedhjet e pjesshme Qeveria i akordon Komisionit Qendror t Zgjedhjeve 3.9 milion lek pr zgjedhjet e pjesshme pr pushtetin vendor t 15 nntorit 2009. Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, n buxhetin e miratuar pr vitin 2010, do t’i shtohet fondi prej 3900000 leksh pr pagesn e komisionerve n zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Frattini-Meta: Zgjidhja, vetëm kushtetuese

Ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, beson se heqja e vizave mes BE-s dhe Shqipris sht nj proces i pakthyeshm. Gjat nj takimi me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta, ministri i Jashtm Frattini sht shprehur se Shqipria kaprogres dhe ndodhet n nj moment kur sht gati t marr s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.455Z

Kutitë, Gjykata Kushtetuese është shprehur më parë për të njejtin rast

Debatit mazhoranc-opozit pr hapjen ose jo e kutive t votimit i kthen prgjigje nj vendim i Gjykats Kushtetutese i vitit 2003. Gjykata aso kohe u vu n lvizje nga 32 deputet t Kuvendit, t cilt krkuan intepretimin n mnyr prfundimtare t nenit 77 pika 2 t Kushtetuts. N kt nen thuhet se Kuvendi ka t drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Rama: Nuk njoh 6 marsin si afatin e skadimit të mandateve

Kryesocialisti Rama ka rikrkuar hetim t pakushtzuar t zgjedhjeve t qershorit, si nj e drejt kushtetuese e opozits. Rama i sht referuar vendimit t Gjykats Kushtetuese, q ka interpretuar sipas tij, at pik t Kushtetuts ku flitet sipas tij pr detyrimin q ka maxhoranca pr t'i garantuar nj hetim t plot dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Pr far kushtetute po bisedohet?!

N kt draft kushtetues nuk specifikohet as ajo m thelbsorja, i kujt sht territori i Kosovs? sht i qytetarve t Kosovs apo dikush tjetr do t duhej t jet zot shtpie n kt territor? Derisa nuk specifikohet kjo gj, gjithmon do t ket hapsir q t ket edhe pretendent pr kt territor. Ose kjo bhet qllimisht, nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Meta: Ligj organik për Presidentin e Republikës

Ministri i Jashtm Ilir Meta njkohsisht kryetar i forcs s dyt m t rndsishme qeverisse LSI, sht shprehur pro ides pr nj ligj organik pr Presidentin e Republiks. Nj propozim ky, i hedhur s fundmi nga eksponent t mazhorancs i mbshtetur dhe m hert nga prfaqsues t opozits. Por, Meta tha se nj ligj i till

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama