Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuts

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.390Z

JUBILEU I HARRUAR I KUSHTETUTS S PRDHUNUAR

Pak dite me pare ne sallen e vogel te nje hoteli u mblodhen nje grusht juristesh nga me te shquarit ne vend. Perkujtohej pervjetori i 12-te i Kushtetutes se Republikes. Ndihej mungesa e politikaneve dhe prezenca shume e paket e medias. Boten e politikes e perfaqesonte vetem republikani Sabri Godo nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Vasili: Kompromisi, vetëm sipas Kushtetutës e ligjit

Mazhoranca nuk do t trhiqet nga krkesat e saj pr zbatimin e ligjit dhe t Kushtetuts. Ky qndrim konfirmohet nga nnkryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, njkohsisht antar i kabinetit qeveritar, Petrit Vasili. Sipas tij, kreu i socialistve duhet t lexoj me vmendje mesazhin e ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Presidenti: Dekreti për kreun e Kushtetueses në vjeshtë

Emrimi i ri i kreut t Gjykats Kushtetuese ka prplasur mazhorancn dhe institucionin e Presidentit. Menjher pas deklarats snga deputeti demokrat Eduart Halimi, i cili akuzoi kreun e shtetit pr shkelje t rnd t ligjit themeltar t shtetit, duke mos dekretuar brenda afateve kryetarin e ri t Gjykats Kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

Sabri Godo, një këshillë për Topin: Konsultohu

Kushtetuesja, Godo: Palët të mos nxitohen Politikani i urt i s djathts shqiptar, bashkhartues i Kushtetuts s Republiks, z. Sabri Godo, kshillon Presidentin e Republiks, Bamir Topi, q para se t oj do lloj kandidature n Kuvend, paraprakisht duhet t konsultohet me partit politike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Ristani: Zëvendësimi i mandateve, me shumicë të thjeshtë

Votimi me shumic t thjesht n Komisionin Qendror t Zgjedhjeve mund t bj zvendsimin n list proporcionale t deputetve t cilve u ndrpritet mandati sipas nenit 71 t Kushtetuts. Kryetari i Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, Arben Ristani e mbshtet kt logjik n kodin elektoral, i cili shprehet qart pr rastet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Topi: Roli i OSBE-së është ende i frytshëm

Takimi me Bosch N prfundim t mandatit, shefi i prezencs s OSBE-s n Shqipri, Robert Bosch, vlersoi rolin e Presidentit Bamir Topi si garant i Kushtetuts dhe ligjeve. Ambasadori Bosch shprehu vlersimin pr rolin e rndsishm t Presidentit Topi si garant i Kushtetuts dhe ligjeve, duke e siguruar kreun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Hetimi, Berisha: Kompromisi që i ofrojmë PS-së

Mazhoranca qeverisëse i ofron opozitës së majtë të gjithë kompromisin e mundshëm për zgjidhjen e ngërçit politik Mazhoranca qeverisse i ofron opozits s majt t gjith kompromisin e mundshm pr zgjidhjen e ngrit politik, por brenda limiteve kushtetuese. Kryeministri i vendi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama