Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuts

Total: 277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

Sabri Godo, një këshillë për Topin: Konsultohu

Kushtetuesja, Godo: Palët të mos nxitohen Politikani i urt i s djathts shqiptar, bashkhartues i Kushtetuts s Republiks, z. Sabri Godo, kshillon Presidentin e Republiks, Bamir Topi, q para se t oj do lloj kandidature n Kuvend, paraprakisht duhet t konsultohet me partit politike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Ristani: Zëvendësimi i mandateve, me shumicë të thjeshtë

Votimi me shumic t thjesht n Komisionin Qendror t Zgjedhjeve mund t bj zvendsimin n list proporcionale t deputetve t cilve u ndrpritet mandati sipas nenit 71 t Kushtetuts. Kryetari i Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, Arben Ristani e mbshtet kt logjik n kodin elektoral, i cili shprehet qart pr rastet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Topi: Roli i OSBE-së është ende i frytshëm

Takimi me Bosch N prfundim t mandatit, shefi i prezencs s OSBE-s n Shqipri, Robert Bosch, vlersoi rolin e Presidentit Bamir Topi si garant i Kushtetuts dhe ligjeve. Ambasadori Bosch shprehu vlersimin pr rolin e rndsishm t Presidentit Topi si garant i Kushtetuts dhe ligjeve, duke e siguruar kreun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Hetimi, Berisha: Kompromisi që i ofrojmë PS-së

Mazhoranca qeverisëse i ofron opozitës së majtë të gjithë kompromisin e mundshëm për zgjidhjen e ngërçit politik Mazhoranca qeverisse i ofron opozits s majt t gjith kompromisin e mundshm pr zgjidhjen e ngrit politik, por brenda limiteve kushtetuese. Kryeministri i vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Berisha, apel Ramës: Prano paketën për konsensusin Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','2

Kryeministri Berisha i krkoi sot kryetarit t opozits q t pranoj paketn pr kompromis, pasi ajo sht n respekt t Kushtetuts dhe i jep zgjidhje ngrit politik n vend.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Jaho: Fletët e votimit, pjesë përbërëse e materialeve zgjedhore

Intervista Flet konstitucionalisti i njohur, i cili analizon n hollsi Kodin Zgjedhor Zbatimi i Kushtetuts dhe Kodit Zgjedhor sht ajo ka propozon konstitucionalisti Niazi Jaho n intervistn e dhn pr gazetn “Shqip”, lidhur me flett e votimit dhe krkesn pr referendum. Konstitucionalisti Jah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.350Z

Vendimi zyrtar i Kushtetueses: Gjyqtarët tanë të mbajnë makinat

Argumenti i Kushtetueses: Makinat mbrojnë jetën e gjyqtarëve Pavarsisht vendimit t qeveris q do zyrtar i shtetit t dorzoj makinat zyrtare, Gjykata Kushtetuese u dha dje t drejt gjyqtarve q t’i mbajn ato. Kushtetuesja zbardhi vendimin pr mos heqjen e makinave pr gjyqtart.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama