Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Mblidhet sot Kuvendi, opozita merr pjesë në seancë
  • 2018-12-20

Mblidhet sot Kuvendi, opozita merr pjesë në seancë

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ku pas 5 muajsh do të marrë pjesë edhe opozita. Opozita e nisi bojkotin që në datën 23 korrik të këtij viti. E ndërsa një pjesë e deputetëve e shpëtuan mandatin në seancën e kaluar, pjesa tjetër e grupit të PD dhe LSI-së afatin e fu

Studentët përballë politikës, sot protestojnë te Parlamenti
  • 2018-12-20

Studentët përballë politikës, sot protestojnë te Parlamenti

Parlamenti do të mblidhet sot në seancën e parafundit për vitin 2018, ku pritet të diskutohet dekreti i Presidentit Ilir Meta për buxhetin e vitit të ardhshëm, që me shumë gjasa do të rrëzohet nga mazhoranca. Ndërkohë seanca e sotme shënon edhe thyerjen e bojkotit opozitar dhe rikthim

Basha tek Unaza: Të nisim nesër rezistencën, bashkohuni te Kuvendi
  • 2018-12-19

Basha tek Unaza: Të nisim nesër rezistencën, bashkohuni te Kuvendi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot sërish në protestën e banorëve të Astirit, duke hedhur akuza ndaj Kryeministrit dhe kreut të Bashkisë Erion Velaj. Ai tha se  Rama dhe Veliaj ndryshuan planin Urbanistik, ndryshuar rrjedhën e Lumit të Lanës për ti dhënë trafikantit Edm

Fuga: Gjeologjia me brekë nëpër këmbë, Rama bisedë me pedagogë të lodhur
  • 2018-12-18

Fuga: Gjeologjia me brekë nëpër këmbë, Rama bisedë me pedagogë të lodhur

Në harkun kohor të 12 orëve, kryeministri Edi Rama ka mundur të hyjë në dy universitete për të kryer dialogun e shumë kërkuar prej tij me studentët protestues, por ka hasur në kundërshtime dhe ironi nga të rinjtë. Te fakulteti i Gjeologji Minierave, në sallën e improvizuar dallohej

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës
  • 2018-12-18

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për buxhetin 2019. Ndërkohë kreu i komisionit Erjon Braçe u shpreh: “Duhet më shumë  transparencë dhe efektivitet. Nuk duhet të financojmë parazitizmin politik siç ka ndodhur në zemër të Tiranës”. I pranis

Rama nuk i ndahet Bashës, nxjerr gafën nga Kuvendi i PD (FOTO)
  • 2018-12-17

Rama nuk i ndahet Bashës, nxjerr gafën nga Kuvendi i PD (FOTO)

Memet janë bërë të zakonshme për kryeministrin Edi Rama, teksa në Instagram ai vërtitet në ironizimin sa të studentëve e sa të PArtisë Demokratike dhe kryetarit të saj Lulzim Basha. E siç është kthyer në traditë tashmë, e hëna ka nisur me publikimin e një tjetër gafe nga PD. Ra

Buxheti 2019, mazhoranca do rrëzojë dekretin e Metës
  • 2018-12-16

Buxheti 2019, mazhoranca do rrëzojë dekretin e Metës

Mazhoranca pritet ta rrëzojë dekretin me të cilin Presidenti Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend buxhetin e vitit 2019. Burime pranë socialistëve i thanë Top Channel se buxheti nuk ka gjasa të ndryshojë dhe dekreti presidencial pritet të rrëzohet në seancën e fundit para mbylljes së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama