Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Betejë memesh, Rama  Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?
  • 2018-12-16

Betejë memesh, Rama Studentëve: Po bëheni si Luli! Kush ju kërkoi pazare?

Ata ndodhen në shesh prej 12 ditësh dhe poshtë zyrës së Edi Ramës me ironi kanë bërë thirrje që kryeministri të thirret zoti MEME për shkak të rrjedhës që ka marrë protesta, ku studentët dhe shefi i qeverisë janë përplasur me pankartat që ndezën rrjetin. Edi Ramës mos i thirrn

Mblidhet Kuvendi i PD-së, Basha: Mirënjohje studentëve!
  • 2018-12-15

Mblidhet Kuvendi i PD-së, Basha: Mirënjohje studentëve!

Nis Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike tek ish-Pallati i Kongreseve. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur mirënjohje për studentët që u ngritën në protestë kundër vendimeve të qeverisë në lidhje me arsimin e lartë. “Mirënjohje për qytetarët që protestojn

Ngritja e KLP dhe KLGJ, kreu i Gjykatës Europiane: Reforma në rrugën e duhur!
  • 2018-12-14

Ngritja e KLP dhe KLGJ, kreu i Gjykatës Europiane: Reforma në rrugën e duhur!

Presidenti i Gjykatës Europiane të Drejtësisë Koen Lenaerts viziton Shqipërinë në një moment ku gati është fundi i procesit të Reformës në Drejtësi. Përveç takimit në një seminar më të zgjeruar me gjyqtarë e njerëz të drejtësisë, ndalesën e parë ai e pati në Universitetin

Studentët thirrje popullit, Rama i ironizon me këngën e Elita5 (VIDEO)
  • 2018-12-14

Studentët thirrje popullit, Rama i ironizon me këngën e Elita5 (VIDEO)

Pasi në protestën e studentëve para Kryeministrisë u bë thirrje që Kuvendi të mblidhej nesër në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për ta, u krijua përshtypja se do të kishte dialog mes tyre dhe shefit të qeverisë Edi Rama. Madje kryeministri i adresoi mesazhin e radh

Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen besnikët e Bamir Topit
  • 2018-12-14

Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen besnikët e Bamir Topit

Pasditen e sotme është mbledhur në selinë blu, kryesia e Partisë Demokratike, vetëm 24 orë para mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, ku do të votohet për përfaqësuesit e Këshillit të ri Kombëtar. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votojnë për 170 anëtarë të K

PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës
  • 2018-12-14

PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës

Me një vendim surprizë, Partia Demokratike do të votojë nesër për Këshillin e ri Kombëtar, në kuadër të një procesi që do ti hapë rrugë ristrukturimit në bazë, duke zgjedhur Kryesinë, sekretariatet dhe nënkryetarët. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votoj

LIVE / Rama i fton për dialog në Kuvend, studentët: Pallavra qeverie!
  • 2018-12-13

LIVE / Rama i fton për dialog në Kuvend, studentët: Pallavra qeverie!

Mijëra studentë janë vendosur para Parlamentit, duke kërkuar përmbushjen e 8 kërkesave që i kanë drejtuar qeverisë Rama dhe njëkohësisht thërrasin të gjithë bashkë: Ulni tarifat!. E teksa thirrjet e tyre i drejtohen kryeministrit, vetë Rama nga Kuvendi pranoi se revolta studentore is

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama