Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Opozita thyen bojkotin, 4 deputetë të PD dhe 4 të LSI-së në Kuvend
  • 2018-12-13

Opozita thyen bojkotin, 4 deputetë të PD dhe 4 të LSI-së në Kuvend

Kuvendi është mbledhur në seancë plenare, ndërsa para godinës ka nisur protesta e studentëve. Amendamentet e propozuara nga LSI kanë kthyer në Kuvend një pjesë të deputetëve të opozitës pas muaj të tërë bojkot. Në sallë janë deputetët  Petrit Vasili, Luan Rama, Floida Kerpaçi

Mijëra studentë protestë në Parlament: Nuk lëvizim, skemi frikë! (FOTO)
  • 2018-12-13

Mijëra studentë protestë në Parlament: Nuk lëvizim, skemi frikë! (FOTO)

Ashtu siç ishte edhe thirrja e tyre prej 8 ditësh në protestë Do dalim në rrugë me qindra e mijëra studentët kanë nisur sot marshimin nga fakultetet përkatëse drejt Parlamentit dhe janë të shumtë në numër. Ata do të stacionohen në orën 10:00 para Kuvendit, për ti kërkuar sërish

Meta kthen ligjin për Buxhetin. Rama: Presion mbi studentët!
  • 2018-12-13

Meta kthen ligjin për Buxhetin. Rama: Presion mbi studentët!

Presidenti i republikës Ilir Meta ka kthyer mbrapsht në Kuvnd për rishqyrtim ligjin për Buxhetin e vitit 2019. Mësohet se motivacioni që ka detyruar Metën të bëjë këtë lëvizje është për ti dhënë një mundësi plotësimit të kërkesave që kanë studentët e që lidhen direkt me bu

Refuzuan dialogun, Rama  Studentëve: Dobësi! Po mbani peng 8 kërkesat
  • 2018-12-13

Refuzuan dialogun, Rama Studentëve: Dobësi! Po mbani peng 8 kërkesat

Grumbullimi i mijërave prej tyre e detyroi të kërkonte falje për termin ngelës, të tërhiqet VKM-në për tarifat e provimeve të mbetura, e mbi të gjitha të pranonte sot në Kuvend, se protesta ishte shuplakë e fortë për qeverinë e tij, dhe për më tepër është gati të dialogojë p

Formohet Këshilli i Lartë i Gjyqësorit, zgjidhen 6 anëtarët gjyqtarë (EMRAT)
  • 2018-12-12

Formohet Këshilli i Lartë i Gjyqësorit, zgjidhen 6 anëtarët gjyqtarë (EMRAT)

Dritan Hallunaj dhe Brunilda Kadi Pas ngritjes së Këshillit të Lartë të Prokurorisë në një seancë maratonë ditën e djeshme, sot një proces i ngjashëm po zhvillohet për të formuar Këshillin e Lartë të Gjyqësori. Dy anëtarët e parë që u zgjodhën ishin Dritan Hallunaj dhe Brunil

No Pic available
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED (Emrat)

Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga G

KLGJ-KLP, SHBA-BE: Presim zgjedhjen e anëtarëve sa më shpejt
  • 2018-12-07

KLGJ-KLP, SHBA-BE: Presim zgjedhjen e anëtarëve sa më shpejt

Pas zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ambasada amerikane pret përzgjedhjen e anëtarëve të KLGJ dhe KLP. Në një postim në fb, Ambasada kujton se gjatë këtij viti iu ka bërë thirrje gjyqtarëve dhe prokurorëve të ndershëm, patriotë dhe me integritet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama