Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës
  • 2018-12-07

Kuvendi zgjedh 8 anëtarët e KED pas refuzimit të Metës

Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për shkak të vakumit ligjor. Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Prokuroria e Apelit,

KLP dhe Kryeprokurori, 4 meshkujt që mund të sfidojnë Arta Markun (Foto)
  • 2018-12-05

KLP dhe Kryeprokurori, 4 meshkujt që mund të sfidojnë Arta Markun (Foto)

Reforma në Drejtësi duket se ka arritur në aktin final të saj, pasi KLGJ dhe KLP, dy institucione të reja të sistemit të drejtësisë pritet të ngrihen brenda muajit dhjetor, duke i hapur kështu rrugë edhe krijimit të SPAK e BKH-së. Por me ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokuroris

KLP dhe Kryeprokurori, ja 4 meshkujt që mund të sfidojnë Arta Markun (Foto)
  • 2018-12-04

KLP dhe Kryeprokurori, ja 4 meshkujt që mund të sfidojnë Arta Markun (Foto)

Reforma në Drejtësi duket se ka arritur në aktin final të saj, pasi KLGJ dhe KLP, dy institucione të reja të sistemit të drejtësisë pritet të ngrihen brenda muajit dhjetor, duke i hapur kështu rrugë edhe krijimit të SPAK e BKH-së. Por me ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokuroris

Kuvendi hedh më 7 dhjetor shortin për KED
  • 2018-12-03

Kuvendi hedh më 7 dhjetor shortin për KED

Kuvendi do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. 7 dhjetori është përcaktuar si data kur Kuvendi i Shqipërisë do të hedhë shortin për KED, kjo pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta njoftoi se nuk mund ta hidhte shortin për shkak të vakumit ligjor. Më 26 nëntor

No Pic available
  • 2018-11-28

Telegrami austriak: Si u shpall Pavarësia në Vlorë

Ilir Ikonomi i njohur për lidhjen e tij me historinë ka bërë publik një dokument origjinal ku shihet një telegram i shtypur në makinë shkrimi, që sipas tij, është një dokument i pakontestueshëm, se si u shpall pavarësia në Vlorë në orën 4 pasdite të datës 28 nëntor 1912. E kam n

Kosovë-Shqipëri mblidhen në Pejë, kostoja e takimit 128 mijë euro
  • 2018-11-26

Kosovë-Shqipëri mblidhen në Pejë, kostoja e takimit 128 mijë euro

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mblidhen të hënën, nesër, më 26 nëntor në mbledhjen e përbashkët, e cila mbahet në Pejë. Pas zotimit për unifikimin e doganave, Kosova dhe Shqipëria pritet të aprovojnë edhe kërkesën e kahershme të Bashkimit Evropian për heqjen e ta

Meta nuk hedh shortin për KED: Shkak, vakumi ligjor
  • 2018-11-26

Meta nuk hedh shortin për KED: Shkak, vakumi ligjor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shkak për këtë është bërë vakumi ligjor dhe se Presidenti Meta ka njoftuar sot me shkresë Kuvendin. Për shkak të vakumit ligjor nuk e hedh dot shortin e KED. Ndërhyni në ligj ose në