Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
No Pic available
  • 2017-02-13

PS: Gjyqtarët që skanë kaluar vettingun, nuk do kandidojnë në 18 qershor

Partia Socialiste ka bërë një propozim për ndryshime në kodin zgjedhor. Në një dalje për mediat, deputeti i PS, Taulant Balla tha se do propozojnë që asnjë gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar në procesin e vettingut nuk do të ketë mundësi të kandidojë në zgjedhjet e 18 qershorit

No Pic available
  • 2017-02-13

Gjyqtarët që skanë kaluar vetting-un, jo kandidatë për deputetë

Partia Socialiste kërkon që gjyqtarët që nuk kanë kaluar vetting-un të mos përfshihen në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 18 qershorit. Propozojmë që çdo gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar përmes procesit të vetting-ut, por është dorëhequr, apo që nuk ka përfunduar procesi

Ish-deputeti i Metës që e hoqën nga Kuvendi, lavde Ramës në Facebook, por kryeministri e injoron
  • 2017-02-13

Ish-deputeti i Metës që e hoqën nga Kuvendi, lavde Ramës në Facebook, por kryeministri e injoron

Kryeministri Edi Rama ka replikuar sërish me komentuesit që i shkruajnë në Facebook. Por mes shumë akuzash, kritikash, dhe komplimentesh, spikat edhe reagimi i një ish-deputeti i LSI-së, Shkëlqim Selami. Ish-deputeti i Vlorës, i cili vetëm pak kohë më parë u detyrua të lërë karrigen

PS, Balla: Gjyqtarët e prokurorët që skanë kaluar Vetting-un, jo kandidatë për deputetë
  • 2017-02-13

PS, Balla: Gjyqtarët e prokurorët që skanë kaluar Vetting-un, jo kandidatë për deputetë

Partia Socialiste i del para se keqes dhe kërkon që gjyqtarët dhe porokuroret që nuk kanë kaluar Vetting-un të mos përfshihen në listat e kandidatëve në zgjedhjet e 18 qershorit. Propozojmë që çdo gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar përmes procesit të vetting-ut, por është do

Ish-deputeti i Metës që e hoqën nga Kuvendi, vlerësim maksimal për Ramën: Je perfekt
  • 2017-02-13

Ish-deputeti i Metës që e hoqën nga Kuvendi, vlerësim maksimal për Ramën: Je perfekt

Ish-deputeti i LSI-së, Shkëlqim Selami, të cilit iu hoq mandati pak kohë më parë për shkak të ligjit të dekriminalizimit, ka bërë një koment në faqen e Ramës, në një nga pastime e këtij të fundit. Selami shfaq vlerësim maksimal për Ramën. Vazhdo reformat dhe mos u ndal je n

Gjashtë padrejtësi themelore në planin e Ahtisaarit
  • 2017-02-13

Gjashtë padrejtësi themelore në planin e Ahtisaarit

Albin Kurti Në të gjitha vitet e pasluftës thoshin “pavarësia në fund të vitit”, dhe për çdo fundvit thoshin “pavarësia në vitin e ardhshëm”. Nëntë vite rresht ishte kështu, që nga viti 1999 deri në vitin 2008. U krijua një fiksim me pavarësinë si fjal

PS: Gjyqtarët që nuk kalojnë Vetting-un, jashtë listave të zgjedhjeve
  • 2017-02-13

PS: Gjyqtarët që nuk kalojnë Vetting-un, jashtë listave të zgjedhjeve

Në emër të Grupit Parlamentar Socialist, deputeti Taulant Balla ka propozuar ndryshime në kodin zgjedhor, duke ftuar opozitën të bashkëpunojë. Në një deklaratë për mediat, Balla tha se do propozojnë që asnjë gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar në procesin e Vetting-ut nuk do të k