Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Kuvendi shtyn për javën tjetër shqyrtimin e pr/ligjit për arsimin profesional
  • 2017-02-09

Kuvendi shtyn për javën tjetër shqyrtimin e pr/ligjit për arsimin profesional

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi në merr të grupit të tij kishte kërkuar futjen e këtij pr/ligji sot në rend të ditës. Propozimi u kundërshtua nga deputetët demokratë në emër të të cilëve e mori fjalën deputeti Luçiano Boçi. Sipas PD, projektligji nu

No Pic available
  • 2017-02-08

PS e LSI përplasen për Kodin e Procedurës Penale

Partia Socialiste dhe Lëvizja Sociliste për Integrim u përplasen për reformën në drejtësi, gjatë diskutimit të hapur për amendimin e Kodit të Procedurës Penale. Ministri i ri i Drejtësisë Petrit Vasili tha se drafti i hedhur për diskutim dhe që mban firmën e ekspertëve të nivelit

No Pic available
  • 2017-02-08

Pyetjet më të shpeshta për Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit

Çfarë është ONM-ja? Është një operacion monitorues i ngritur për të mbikëqyrur procesin e vetingut të anëtarëve të gjyqësorit në Shqipëri. ONM-ja nuk ka funksione ekzekutive që prekin rivlerësimin aktual të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Shqipëri, çka kryhet nga organet vendo

Reforma në drejtësi, sërish përplasje mes LSI dhe PS. Replikat mes Ramës e Xhafës!
  • 2017-02-08

Reforma në drejtësi, sërish përplasje mes LSI dhe PS. Replikat mes Ramës e Xhafës!

Serish ka pasur debate mes LSI dhe PS persa i perket miratimit te ligjeve qe kane te bejme me implementimin e refformes ne drejtesi. Ministria e Drejtësisë në përputhje me strategjinë për drejtësinë që ajo ka miratuar si dokument, e cila është paraqitur me kërkesë të vetë qeveris

Arsimi profesional, LSI-ja kundër projektit të qeverisë
  • 2017-02-08

Arsimi profesional, LSI-ja kundër projektit të qeverisë

LSI i është kundërvënë, nëpërmjet nënkryetares Kejdi Mehmetaj, një prej reformave më të rëndësishme të qeverisë Rama, reformës në arsimin profesional. Në seancën e Komisionit Parlamentar të Medias, ku deputetët e opozitës mungonin për shkak të bojkotit të shpallur, Mehmetaj

Debati Llalla-Lu, Meta: Vetting-un nuk mund ta bëjnë ambasadorët
  • 2017-02-07

Debati Llalla-Lu, Meta: Vetting-un nuk mund ta bëjnë ambasadorët

Kush është koka e çmendur që thotë Ilir Meta? Saimir Tahiri, Edi Rama, apo Donald Lu? Kreu i Kuvendit mbështet publikisht kryeprokurorin Llalla, të akuzuar nga amerikanët se pengoi reformën dhe shkeli Kushtetutën. Gjatë intervistës së dhënë në Top Story, kreu i Kuvendit Ilir Meta shp

No Pic available
  • 2017-02-07

Meta komenton konfliktin Lu-Llalla: Pse mbaj anën e kryeprokurorit

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka folur sot në Top Story për përplasjen Llalla-Lu. Ai sqaroi se përse ka mbajtur anën e Prokurorisë në këtë përplasje. Meta tha se nuk është palë me askënd, përveçse me transparencën. Sipas tij, Kuvendi nuk ka vërejtur asnjë shkelje deri më tani në sh