Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
No Pic available
  • 2017-02-06

Bie muri, ngrihet Asociacioni

Të martën do të nisë zbatimi i projektit të ri nga autoritetet lokale të Mitrovicës së veriut, të cilat ditën e diel e rrënuan murin e ngritur në afërsi të urës kryesore mbi lumin Ibër, urë kjo që lidh jugun dhe veriun e këtij qyteti. Autoritetet lokale të Mitrovicës së veriut

Debati Llalla-Lu, Meta: Jam palë me transparencën dhe të vërtetën
  • 2017-02-06

Debati Llalla-Lu, Meta: Jam palë me transparencën dhe të vërtetën

Kush është koka e çmendur që thotë Ilir Meta? Saimir Tahiri, Edi Rama, apo Donald Lu? Kreu i Kuvendit mbështet publikisht kryeprokurorin Llalla, të akuzuar nga amerikanët se pengoi reformën dhe shkeli Kushtetutën. Gjatë intervistës së dhënë në Top Story, kreu i Kuvendit Ilir Meta shp

No Pic available
  • 2017-02-06

Reforma zgjedhore, PS letër Metës: Të shtyhet afati i komisionit

Reforma zgjedhore ka përplasur edhe një herë mazhorancën dhe opozitën sa i takon afateve për nisjen e punës. Përmes bashkekryetarit të komisionit të reformës zgjedhore, Taulant Balla, Partia Socialiste i ka kërkuar Kuvendit të shtyjë dhe me 1 muaj mandatin e ketij komisioni. Struktura

No Pic available
  • 2017-02-06

Qëndrimi i Metës për Llallën, Çipa: Logjikisht i drejtë! Visha: Edhe ligjërisht!

Analisti Aleskandër Çipa i ftuar në Tonight Ilva Tare thotë se qëndrimi i kryetarit të Kuvendit Ilir Meta në lidhje me konfliktin midis kryeprokurorit Llalla dhe ambasadorit amerikan, Donald Lu, është logjikisht i drejtë. Avokati Saimir Visha thotë se ligjërisht, Prokurori është i varu

No Pic available
  • 2017-02-05

Përplasja me Donald Lu/ BIRN kundër Ilir Metës: Përdori dy standarde

Rrjeti investigativ BIRN është pozicionuat përsëri kundër Ilir Metës në debatin e fundit, për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sipas BIRN, gjatë procedurës së përzgjedhjes së anëtarëve të KED-së, Kuvendi i Shqipërisë përdori standarde të n

BIRN: Kuvendi përdori dy standarte për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi
  • 2017-02-05

BIRN: Kuvendi përdori dy standarte për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Gjatë procedurës së përzgjedhjes së anëtarëve të KED-së, Kuvendi i Shqipërisë përdori standarte të ndryshme për listën e kandidatëve të ardhur nga Prokuroria dhe Gjykata. Në një deklaratë për shtyp të premten, kreu i kuvendit Ilir Meta deklaroi se zgjedhja e tre anëtarëve

No Pic available
  • 2017-02-05

Fillon rrënimi i murit në Mitrovicë

Dy ekskavatorë kanë filluar punën dhe rrënimi i murit ilegal të ndërtuar në Mitrovicën e Veriut tashmë ka filluar.  Të gjitha këto veprime kanë ardhur pas arritjes së marrëveshjes për rrënimin e murit, marrëveshje kjo mes Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësuesve të Komunës