Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.367Z

Kuvendi kerkon mbledhjen e dokumenteve

Institucioni i Kuvendit eshte i interesuar te bleje nga cdokush materiale qe kane te bejne me historine e Shqiperise. Per here te pare, ky institucion u beri thirrje te gjithe qytetareve se kerkon te grumbulloje dhe ruaje dokumente te tilla. “Kuvendi i Shqiperise pranon dhurime dhe blen nga indivi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.924Z

Kuvendi bosh, Ku janë deputetët?

Ora 14: 30.  Kuvendi vijon punimet, por të paktë janë deputetët që kanë mbetur tashmë në sallë. As Jozefina Topalli nuk qëndroi për të replikuar me deputetin Taulant Balla i cili e akuzoi për shpërdorim të fondeve gjatë kohës që ajo mbante detyrën e kryetares së Parlamentit. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.387Z

Kuvendi rikthen komisionin e Kodit

 ADI SHKEMBIKuvendi ringre komisionin e posaçëm të Reformës Zgjedhore. Me 94 vota pro sot në orën 01.30 të mëngjesit deputetët vendosën të formojnë edhe njëherë komisionin, i cili do të marrë në shqyrtim dekretin e Presidentit Topi për përplasjet sipas tij, mes Kodit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.023Z

Kosove Kuvendi miraton Kodin Penal

Gazetarët kosovarë nuk do të kenë më të drejtë të mbrojnë burimet e veta të informacionit kur shkruajnë apo informojnë për çështje të ndjeshme. Kjo për shkak se Kuvendi miratoi Kodin Penal të Republi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.130Z

Kosove, Kuvendi injoron kritikat

Kuvendi i Kosoves ka vendosur te injoroje verejtjet e shoqerise civile dhe mediave lidhur me zgjedhjen e kandidateve per ne Gjykaten e Larte. Komisioni perzgjedhes ka seleksionuar 23 kandidate, te cilet do te testohen te henen e ardhshme. Nga keta aplikante do te zgjidhen pese vete, eme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.060Z

Kuvendi miraton rezolutën e PD për Ibrahim Rugovën

Me konsensus të plotë, Kuvendi ka miratoi rezolutën e paraqitur nga Partia demokratike gjatë seancës së 21 janarit për nderimin dhe mirënjohjen e thellë nga Republika e Shqipërisë për figurën e presidentit Ibrahim Rugova. Rezoluta mban në konsideratë rëndësinë madhore të shtetit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.027Z

Presidenti, Kuvendi voton sot për Artan Hoxhën

TIRANE-Paraditen e sotme, maxhoranca ne Kuvendin e Shqiperise pritet te votoje kandidatin e vet per president, Artan Hoxha. Pas tri orë diskutimesh me kreun e PS-se, me te cilin nuk u arrit asnje konsensus, maxhoranca vendosi t’i dergoje Kuvendit kandidaturën e ekspertit të njohur të ekono

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama