Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Shorti i KED Meta Prokuroria ka zbatuar ligjin
  • 2017-02-03

Shorti i KED Meta Prokuroria ka zbatuar ligjin

brbrKryeparlamentari Ilir Meta ne nje konference sot pasdite ka sqaruar zbatimin e ligjit dhe Kushtetutes ne perzgjedhje e 3 prokuroreve ne Keshillin e emerimeve ne Drejtesi ceshtje kjo e cila krijoi perplasje mes Ambasadorit te SHBA-ve ne Tirane Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llallabrbr brbr

Ilir Meta flet për përplasjen me Donald Lu: Adriatik Llalla ka zbatuar ligjin
  • 2017-02-03

Ilir Meta flet për përplasjen me Donald Lu: Adriatik Llalla ka zbatuar ligjin

Kryeparlamentari Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp, për të folur mbi përplasjen e kryeprokurorit Adriatik Llalla me ambasadorin Donald Lu. Meta ka thënë se, lidhur me kandidaturat e Prokurorisë për Komisionin e Emërimeve të Drejtësisë, ato kanë qenë më të mirat, p

Akuzat e Lu për anëtarët e KED, Meta: Prokuroria ka zbatuar me korrektesë ligjin
  • 2017-02-03

Akuzat e Lu për anëtarët e KED, Meta: Prokuroria ka zbatuar me korrektesë ligjin

Kryetari i kuvendit, Ilir Meta në një konferencë për mediat mbrëmjen e sotme sqaroi përmes një sërë dokumentesh dhe shkresash zyrtare, konfliktin e nisur dje mes ambasadorit amerikan në vendin tonë. Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla sa i përket prokurorëve të propozuar nga k

No Pic available
  • 2017-02-02

Zbardhet sherri i Arta Dades me Shpëtim Idrizin për Çamërinë

Përplasjet e Arta Dades me partinë aleate në qeveri, PDIU-në, janë thelluar edhe më shumë dhe janë shtrirë edhe në Konferencën e Kryetarëve. Edhe pse dy deputetë socialistë, Artan Gaçi dhe Enkelejda Shkreli kanë bashkëfirmosur me PDIU-në ngritjen e një komisioni parlamentar për v

No Pic available
  • 2017-02-02

Llalles e prokuroreve te larte iu anuluan vizat, letra per Meten e Nishanin

Ambasada amerikane i ka anuluar vizën prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla por dhe disa prokurorëve të tjerë. Për këtë kryeprokurori i ka dërguar letër kryetarit të Kuvendit Ilir Meta por dhe Presidentit duke deklaruar se anulimi i vizave ka disa arsye, të cilat lidhen me qëndri

No Pic available
  • 2017-02-02

Iu anuluan vizat, Shperthimi i kryeprokurorit: Presion i hapur i Ambasadës SHBA

Prokurori i Përgjithshëm ka njoftuar presidentin dhe kryetarin e Kuvendit Ilir Meta se ndodhet në një presion të hapur nga ana e Ambasadës së SHBA-së. Përmes një letre të vënë në dispozicion nga zyra e shtypit e prokurorisër por pa datë, mësohet se kryeprokurori i ka njoftuar presid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama