Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.015 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Rama përplaset me banorët te Ushtaraku: U kalua vija e kuqe! (Foto)
  • 2018-11-22

Rama përplaset me banorët te Ushtaraku: U kalua vija e kuqe! (Foto)

Spitali i Traumës në kryeqytet është kthyer sot në arenë tensioni, pasi aty u ndalën të gjithë të plagosurit e protestës së paradites para Parlamentit. Banorët e Astirit dhe efektivët që morën plagë në përleshjen me njëri-tjetrin morën të gjithë trajtim mjekësor te Ushtaraku,

Vetingu në politikë, PS-PD përplasen pas vizitës së Venecias
  • 2018-11-19

Vetingu në politikë, PS-PD përplasen pas vizitës së Venecias

Një delegacion i Komisionit të Venecias ka zhvilluar një takim me përfaqësues të partive politike. Në përfundim, deputeti demokrat Edmond Spaho tha se përfaqësuesve të Venecias i parashtruan qëndrimin e PD për se nuk duhet të ketë dy standarde. Ndërsa Ulsi Manja i PS tha se e mirëpr

Vettingu, vonesa e zvarritje për krijimin e KLGJ-së dhe KLP-së
  • 2018-11-18

Vettingu, vonesa e zvarritje për krijimin e KLGJ-së dhe KLP-së

Pa llogaritur të gjithë ata që dhanë dorëheqjen menjëherë sapo hyri në fuqi procesi i Vettingut, që prej muajit mars i janë nënshtruar procesit të hetimit administrativ të trefishtë, 60 gjyqtarë dhe prokurorë, prej të cilëve 33 janë konfirmuar në detyrë dhe 27 të tjerë janë

Basha: Skthehemi në Kuvend pa vetting! Në burg kush bën pazar me banda
  • 2018-11-18

Basha: Skthehemi në Kuvend pa vetting! Në burg kush bën pazar me banda

Kthimi në Kuvend me politikanët e lidhur me krimin, nuk ka dhe nuk do të ketë. Ky ishte mesazhi kryesor që kryedemokrati Lulzim Basha dha nga Berati, ku në një takim me banorë të qytetit tha se gjendja ku ndodhet vendi e ka shtyrë të shpalosë platformën për shpëtim. Nuk bëhet asnjë

Lleshaj, Meta: E di si funksionon procedura, sdua të përfshihem në debat
  • 2018-11-15

Lleshaj, Meta: E di si funksionon procedura, sdua të përfshihem në debat

E di shumë mirë si funksionon procedura e emërimit të ministrit. Kam qenë kryeministër dhe kryetar Kuvendi dhe e di si funksionon. Në ditët e ardhshme do merrni përgjigje institucionale e korrekte dhe nuk kam ndërmend të përfshihem në debate, deklaroi Presidenti Meta gjatë  një konfe

GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU DHE SHQIPTARËT SOT
  • 2018-11-12

GJERGJ KASTRIOTI-SKËNDERBEU DHE SHQIPTARËT SOT

Nga Rexhep QOSJA Figura më e madhe historike Gjergj Kastrioti-Skënderbeu është figura më e madhe historike në historinë e popullit shqiptar. Gjatë, Skënderbeu ishte figura më e madhe e historisë shqiptare si organizues dhe si prijës ushtarak i luftërave njezët e pesëvjeçare kundër p

Lleshi, Meta: Vendimi, brenda afateve Kushtetuese; Rama: Do ngjisim krisjet!
  • 2018-11-10

Lleshi, Meta: Vendimi, brenda afateve Kushtetuese; Rama: Do ngjisim krisjet!

Zyra e Presidencës ka dhënë një sqarim në lidhje me kërkesën që Kryeministri Edi Rama ridërgoi dje për dekretimin e Sandër Lleshit. Në njoftim zyrtar të Presidencës thuhet se Ilir Meta ka nisur procesin e bashkëpunimit me institucionet përgjegjëse për të marrë përgjigje të qart