Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar
  • 2019-03-31

Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar

I dogjën mandatet, por ish ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar. Top Channel ka siguruar paditë që kanë depozituar në gjykatën administrative ish deputeti i LSI, Shezai Rrokaj dhe 4 ish deputetë demokratë, Valentina Duka

Doda: Sistemi ka rënë; Peza: Opozita preu degën ku qëndronte vetë
  • 2019-03-29

Doda: Sistemi ka rënë; Peza: Opozita preu degën ku qëndronte vetë

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda tha në Open se në Shqipëri ka rënë sistemi. Për të mbështetur këtë tezë të sajën, ajo tha se kjo gjë ka ndodhur që kur deputetët e opozitës vendosën të djegin mandatet dhe të dalin nga Kuvendi, ku përfaqësonin popullin, një p

Edhe Parlament edhe protestë, opozita sërish në shesh
  • 2019-03-28

Edhe Parlament edhe protestë, opozita sërish në shesh

Kuvendi mblidhet sot në seancën e radhës parlamentare, ku pritet të bëhet edhe betimi i tre deputetëve të rinj të opozitës, të cilëve KQZ iu dha mandatin. Ndërkohë për të shtatën herë me radhë, opozita ka thirrur protestë para Parlamentit. Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialist

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?
  • 2019-03-24

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?

Prej datës 19 mars nga KLP është hapur gara për Prokurorin e Përgjithshëm me mandat 7 vjeçar dhe në mesin e kandidaturave është edhe kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku. Duket se Marku do të gëzojë mbështetjen e plotë të mazhorancës socialiste për të marrë një mandat të plo

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË
  • 2019-03-22

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Kuvendin e Shqipërisë e kanë quajtur tempullin e Demokracisë. Kjo ndodhi pra, pas vitit 1990, kur nga pluralizmi i partive lindi Kuvendi i parë i Shqipërisë, i supozuar që në mënyrë të lirë përmbante delegimin e sovranitetit të kombit. Konsiderohej jo vetëm si tempulli i fjalës së

Largimi i Metës, gazetari: Rama do bëjë presidente, krahun e djathtë të Berishës
  • 2019-03-21

Largimi i Metës, gazetari: Rama do bëjë presidente, krahun e djathtë të Berishës

Gazetari Karlo Bolino që vepron prej më shumë se 20 vitesh në Shqipëri në studion e Open ka komentuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta për dorëheqje, me arsyetimin se mund të zgjidhë krizën politike. Sipas Bolinos, nëse Meta largohet nga detyra e Kreut të Shtetit, kryeministri Edi Ra

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!
  • 2019-03-20

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!

Presidenti Ilir Meta, ka deklaruar se është gati të dorëzoj mandatin e Presidentit vetëm që të zgjidhë krizën politike në vend. Nga Pogradeci, ku nodhet për një aktivitet, Meta tha se kriza nuk zgjidhet as me retorikë dhe as me metoda policore. Kriza zgjidhet me dialog dhe metoda serioz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama