Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
No Pic available
  • 2019-03-20

Kriza/ Aleati i PD: Meta do shpërndajë Parlamentin, e detyron Kushtetuta!

Për kreun e PBDNJ zgjedhjet e parakohshme janë të paevitueshme, dhe kryeministri Rama thjesht po e shtyn në kohë këtë proces. Në studion e Top Talk, Vangjel Dule theksoi se në përfundim të procesit të zëvendësimit të deputetëve, Parlamenti do të bjerë. Në bazë të Kushtetutës s

DETAJE/ Çfarë fshihet pas deklaratës bombë të Metës për vetësakrifikim?
  • 2019-03-20

DETAJE/ Çfarë fshihet pas deklaratës bombë të Metës për vetësakrifikim?

Ka një keqkuptim masiv lidhur me thelbin e deklaratave të forta të Ilir Metës nga Pogradeci. Shumica e mediave po merren me dy togfjalësha që shkaktojnë bujë ( Mund të dorëzoj mandatin e presidentit, mund të vetësakrifikohem si Salvador Allende) pa lejuar të dallohet ato që thuhen në

Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë
  • 2019-03-19

Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha u shpreh në 5 Pyetjet e Babaramos se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza politike. Ajoshtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afa

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj
  • 2019-03-12

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin ka kaluar listën e 5 deputetëve të rinj të certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Mbledhja e drejtuar nga kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi, ka miratuar vendimet nr. 41,42,43,44 dhe 45 datë 11.03.2019, të KQZ-së që u jep mandate

Opozita në shesh, Myslim Murrizi përkrah Baba Takut në
  • 2019-03-11

Opozita në shesh, Myslim Murrizi përkrah Baba Takut në

Kreu i ri i SHISH, Helidon Bendo është paraqitur paraditen e së hënës për të raportuar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare. Për shkaqe të sigurisë, mediat janë lënë jashtë kësaj mbledhje, duke u njoftuar se javën e ardhshme do të bëhen publike disa detaje nga raportimi. Raportin

Aleati i Bashës që pranoi mandatin: Rama na ofroi 500 mijë euro kur
  • 2019-03-08

Aleati i Bashës që pranoi mandatin: Rama na ofroi 500 mijë euro kur

Kujtim Gjuzi, një nga aleatët e Lulzim Bashës në zgjedhjet parlamentare të qershorit 2017, është në listën e deputetëve që do të zëvendësojnë të ikurit nga Kuvendi dhe ka pranuar mandatin duke tradhtuar kreun e PD. Anëtari i Partisë Konservatore është rreshtuar kundër Bashës, t

Kryemadhi e ashpër me Fleckenstein: Uroj të ketë qenë esëll! U çua nga tavolina kur i përmenda dosjen 339
  • 2019-03-07

Kryemadhi e ashpër me Fleckenstein: Uroj të ketë qenë esëll! U çua nga tavolina kur i përmenda dosjen 339

Monika Kryemadhi ishte e ftuar mbrëmë në emisionin Opinion, ku foli në lidhje me aktualitetin politik në vend. Kryetarja e LSI-së ka qenë tepër e ashpër me eurodeputetin gjerman Knut Fleckenstein. Pasi tregoi se çfarë ndodhi në takimin me eurodeputetët, ajo tha se Fleckenstein nuk ës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama