Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Lojë mandatesh apo lapsus? Tavo: Jam ende deputet, shënova gabim
  • 2019-03-06

Lojë mandatesh apo lapsus? Tavo: Jam ende deputet, shënova gabim

Djegia e mandateve parlamentare duket se nuk paska qenë e plotë nga radhët e opozitës. Pas Lefter Kokës, Mylsim Murrizit dhe Rudina Hajdarit që zgjodhën të mbeteshin në Kuvend, në skenë ka dalë një tjetër mandat i diskutueshëm. Dhe është sërish nga radhët e LSI. Ndonëse nuk kemi

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot
  • 2019-03-05

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Dita e sotme do të jetë e ngjeshur me ngjarje politike dhe tensione. Opozita e bashkuar do të protestojë në orën 10.00 para ambiente të Parlamentit, ku pritet të ketë edhe tensione. Në të njëjtën orë Kuvendi mblidhet në seancë plenare. Madje pas vendosjes së datës dhe orës së se

Basha-Berisha-Kryemadhi me protestuesit, Rama ikën nga Kuvendi
  • 2019-03-05

Basha-Berisha-Kryemadhi me protestuesit, Rama ikën nga Kuvendi

#td_uid_1_5c7e48b91b0c5 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/luli-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5c7e4

Rama i përgjigjet opozitës: Nuk luajmë bixhoz me mandatin, zgjedhjet në 2021 
  • 2019-03-05

Rama i përgjigjet opozitës: Nuk luajmë bixhoz me mandatin, zgjedhjet në 2021 

Kryeministri Edi Rama deklaroi se pavarësisht protestës së opozitës zgjedhje të parakohshme nuk ka. Ai shtoi se në krah të Bashës qëndrojnë njerëz që kanë humbur miliona nga industria e bixhozit që është mbyllur. “Jemi të gjithë dëshmitarë se çfarë opozite kemi pasur, nj

No Pic available
  • 2019-03-04

Opozita e re, ish-ministri i Ramës: Sa para, shtëpi e tendera po jepen?!

Me pranimin e mandatit të deputetit nga 4 kandidatë zëvendësues në listën e LSI-së, pas shpalljes së vakancave në Kuvendi dhe KQZ, duket se në Parlament po krijohet një opozitë e re. Në mjedisin politike e mediatik po flitet gjatë për këtë, por për ish-ministrin e Drejtësisë në

Protesta e PD-LSI, ambasada e SHBA reagon e alarmuar për nesër: Shmangni
  • 2019-03-04

Protesta e PD-LSI, ambasada e SHBA reagon e alarmuar për nesër: Shmangni

Ditën e nesërme para Parlamentit do të zhvillohet protesta e radhës e opozitës në të njëjtën kohë që betohen 4 nga deputetë e opozitës së re që po formësohet pasi Lulzim Basha dhe aleatët e tij vendosën të djegin mandatet. Pritet që njëjtë me 3 protestat paraardhëse, ajo e nes

Protesta e 5 marsit/ Përplasje e ashpër Polici  PD: Sju japim leje, Nuk e duam
  • 2019-03-03

Protesta e 5 marsit/ Përplasje e ashpër Polici PD: Sju japim leje, Nuk e duam

Seanca parlamentare e paracaktuar për tu zhvilluar më 5 mars pritet të nxjerrë sërish në shesh Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, pasi përpara Kuvendit do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës. Gjithçka është e parashikuar në skenarët që opozita ka formuluar për aksio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama