Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Protesta sot, Balla: Opozita ka frikë nga SPAK-u dhe Byroja e Hetimit
  • 2019-02-26

Protesta sot, Balla: Opozita ka frikë nga SPAK-u dhe Byroja e Hetimit

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca do të votojë dy vendime të rëndësishme sa i takon të ardhmes në sistemin e drejtësisë. Ai tha se, pavarësisht nga mungesa e opozitës, pritet të votohen strukturat organizative të KLGJ-KLP. “Urdhri i krye

Kuvendi mblidhet pasdite, PD-LSI përgjigjen me protestë
  • 2019-02-26

Kuvendi mblidhet pasdite, PD-LSI përgjigjen me protestë

Pasditen e sotme, në orën 17.00 u lajmërua se do të mblidhet seanca e radhës parlamentare, e para qysh pas djegies së mandateve të deputetëve nga ana e opozitës. E zënë në befasi nga kjo seancë e pa lajmëruar më parë, Partia Demokratike iu ka dërguar mesazh urgjent drejtuesve të s

Digjet plani për protestë i opozitës? Vjen reagimi i parë nga PD
  • 2019-02-26

Digjet plani për protestë i opozitës? Vjen reagimi i parë nga PD

Ndërsa Konferenca e Kryetarëve vendosi që sot të ketë seancë plenare, opozita, e cila ka djegur mandatet dhe ka bojkotuar jetën parlamentare, është kapur e papërgatitur. Kjo, sepse opozita kishte caktuar ditën e enjte një protestë të radhës pikërisht para Parlamentit. Ndërsa pritet

Kuvendi vendos, seancë plenare sot në orën 17:00
  • 2019-02-26

Kuvendi vendos, seancë plenare sot në orën 17:00

Konferenca e Kryetarëve e mbledhur nga kryeparlamentari Ruçi, ka vendosur që sot në orën 17:00 të zhvillohet seanca plenare në Kuvend. Do të jetë pikërisht seanca që do të zëvendësojë atë të së enjtes së shkuar, e cila u anulua për shkak të protestës së opozitës. Në këtë s

Turma ikën, Braçe zbrazet: U kërcënuan deputetët, goditje e integritetit kushtetues
  • 2019-02-26

Turma ikën, Braçe zbrazet: U kërcënuan deputetët, goditje e integritetit kushtetues

Zv/kryeministri Erion Braçe i shoqëruar nga deputeti socialist Paulin Sterkaj, foli për mediat në momentin që doli nga Parlamenti i rrethuar nga forcat e policisë dhe të Gardës së Republikës. Braçe tha se kjo e sotmja ishte një goditje e dhunshme ndaj institucioneve kushtetuese të vendi

Nga ngujimi, Spiropali sulmon opozitën: Ti hedhim në kosh
  • 2019-02-26

Nga ngujimi, Spiropali sulmon opozitën: Ti hedhim në kosh

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nuk ka kursyer sulmet ndaj opozitës gjatë fjalës së saj në parlament. Ajo e ka quajtur opozitën plaçkë që shqiptarët duhet ta hedhin në kosh pasi do të lindë një opozitë e re. Dua ti kujtoj një shprehje të Çer

No Pic available
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve, Ministria e Jashtme gjermane: Opozita ka gabuar

Në një prononcim për Deutsche Welle-n Ministria e Punëve të Jashtme thotë se “platforma e duhur për zgjidhjen e konflikteve politike është parlamenti.” Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë e quan të gabuar djegien e mandateve të deputetëve të opozitës. Në një p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama