Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32665 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32665 / hits[0] 51631 /
Protesta e opozitës, Kuvendi rrethohet me tela me gjemba
  • 2019-02-21

Protesta e opozitës, Kuvendi rrethohet me tela me gjemba

Pavarësisht anulimit të seancës së Kuvendit, protesta nesër do të mbahet. E vetmja masë e dukshme deri në mbrëmjen e së mërkurës ishte një brez me tela me gjemba rreth 1 metër gjatësi që do të vendoset në të gjithë perimetrin e sallës së Kuvendit. Policia, Garda dhe RENEA janë

Tragjedia në Maqedoni/ Një minutë heshtje në Kuvend, Rama: E dhimbshme!
  • 2019-02-14

Tragjedia në Maqedoni/ Një minutë heshtje në Kuvend, Rama: E dhimbshme!

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të tragjedisë në Maqedoni, ku si pasojë e një aksidenti vdiqën 14 persona. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci kërkoi që deputetët e mazhorancës dhe opozitës të ngrihen në këmbë për të respektuar viktimat dhe t

Largimet nga puna, Meta: Shteti, shkelësi më problematik i ligjit
  • 2019-02-11

Largimet nga puna, Meta: Shteti, shkelësi më problematik i ligjit

Presidenti Ilir Meta, i është kthyer përplasjes me qeverinë, teksa gjatë publikimit të gjetjeve mbi vonesat gjyqësore mbi monitorimet për largimet e padrejta nga puna, ka deklaruar se shteti është kthyer në shkelësin më problematik. Meta tha se roli i Gjykatës Administrative duhet të

Skandali / TVSH vjedh ndeshjen e kupës Barça-Real, e transmeton tek kanali i Kuvendit
  • 2019-02-07

Skandali / TVSH vjedh ndeshjen e kupës Barça-Real, e transmeton tek kanali i Kuvendit

Ndeshja e parë e Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Real Madridit e luajtur mbrëmë në orën 21:00, është transmetuar përveç paketës Supersport, që ka të drejtën ligjore dhe ekskluzive, edhe nga Televizioni Publik Shqiptar. Një shkelje flagrante me të dyja këmbët, kur dihet se e d

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e
  • 2019-01-31

Tik-tak, tik-tak ora po afron, Basha nga Kuvendi paralajmëron fundin e

Seanca e sotme parlamentare është karakterizuar nga tensioni, pasi opozita mbajti të bllokuar për disa minuta foltoren e Kuvendit gjatë kohës që ministrja e re e Financave mori fjalën. Teksa qetësia u rikthye në sallë, kreu i PD-së Lulzim Basha mori sërish fjalën për të folur rreth p

Kuvendi/ PD do 30 minuta pushim që në nisje, Balla: Thojeni troç që Luli po
  • 2019-01-31

Kuvendi/ PD do 30 minuta pushim që në nisje, Balla: Thojeni troç që Luli po

Forcat politike i janë rikthyer sot Parlamentit për seancën e radhës plenare, e cila do të jetë e fundit për muajin janar. Që në nisje të seancës ka pasur përplasje dhe janë shkëmbyer ironi mes grupeve parlamentare të PD dhe PS. PD nëpërmjet deputetit Enkelejd Alibeaj kërkoi një p

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të
  • 2019-01-31

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të

Mazhoranca ka rrëzuar sot kandidatin e dytë të propozuar nga Presidenti Ilir Meta për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke votuar me 77 vota kundër dekretin e Metës dhe duke hedhur poshtë emrin e Bahri Shaqirit. Më herët, edhe Komisioni i Financave kishte rrëzuar pikëerisht emr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama